×

Dali dziecku służącą do palenia metamfetaminy fajkę i ją podpalili. W sieci rozpętała się burza

To zdjęcie dosłownie wstrząsnęło internautami. Kilka dni temu w sieci pojawiła się fotografia dziecka, któremu ktoś przykłada do buzi szklaną fajkę i podpalają ją zapalniczką. Zaznaczamy, że przedmiot ten służy m.in. do palenia metamfetaminy, od której uzależnionych jest coraz więcej Australijczyków – w ciągu 3 ostatnich lat liczba osób zażywających ten narkotyk wzrosła tam trzykrotnie i wynosi na chwilę obecną około 268 tysięcy osób.

Szokujące zdjęcie udostępniło i skomentowało już mnóstwo osób z całego świata. Kiedy przyjrzymy się uważnie, na zamieszczonej fotografii możemy zauważyć trzech mężczyzn – być może było ich tam więcej

Na ten widok robi mi się niedobrze – komentuje jedna z osób.

Nie zasługują, by mieć dzieci – dodaje kolejna.

Jeszcze inni twierdzą, że zdjęcie to głupi żart, a fotografia nie przedstawia dziecka lecz plastikową lalkę. Czy mają rację? Ciężko udzielić na to pytanie jednoznaczniej odpowiedzi. Nawet jeśli, to tego typu żarty nie powinny mieć miejsca.

Fotografia sprawiła, że w Australii rozpętała się burza na temat rosnącego problemu uzależnienia od metamfetaminy. Czy w jakikolwiek sposób wpłynie na panującą tam sytuację?

Polecane

Może Cię zainteresować