×

14-miesięczna dziewczynka wypadła z okna czwartego piętra budynku. Jej mam była pod wpływem…

Ta historia jest najlepszym dowodem na to, że niektórzy powinni dostać dożywotni i bezwzględny zakaz opieki nad dziećmi. Do tragicznego w skutkach zdarzenia doszło w Jędrzejowie w województwie Świętokrzyskim.

33-letnia matka przebywająca w domu z 14-miesięczną dziewczynka była pod wpływem alkoholu. Dziecko zmarło na miejscu w skutek upadku z okna czwartego piętra bloku mieszkalnego.  Śledztwo w tej sprawie prowadzi Prokuratura Rejonowa w Jędrzejowie.

Foto: 123RF

Chwilę po tragedii nieodpowiedzialna matka została przetransportowana do miejscowego szpitala, gdzie pobrano od niej krew, aby zbadać stężenie alkoholu w organizmie. Jej stan jednoznacznie wskazywał na to, że kobieta jest pijana.

Uzyskano wynik badania, które jednoznacznie wskazują, że kobieta była nietrzeźwa. Stężenie alkoholu we krwi wyniosło 1,95 promila – podaje kielecka prokuratura okręgowa.

33-latce grozi do 5 lat pozbawienia wolności pod zarzutem „narażenia dziecka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia przez osobę, na której ciążył obowiązek opieki nad nim, i nieumyślnego spowodowania jego śmierci”. Czy tylko my uważamy, że to stanowczo za mało?

Może Cię zainteresować

zamknij