×

Dziecko wypadło przez okno w czasie wypadku! Szokujące nagranie z Różnowa

Dziecko wypadło przez okno w czasie wypadku! Policja pokazała szokujące nagranie z Różnowa (gmina Susz, woj. warmińsko-mazurskie). Film z wypadku, na którym widzimy, jak dwuletnia dziewczynka wypada przez szybę samochodu, udostępniono ku przestrodze. Dziecko siedziało w foteliku, ale mama zapomniała o jednej bardzo ważnej rzeczy…

Dziecko wypadło przez okno w czasie wypadku!

Ponieważ zbliża się lato, a wraz z nim sezon na częstsze podróżowanie, policjanci z Iławy postanowili przypomnieć wypadek sprzed kilku miesięcy. Udostępnili w sieci wstrząsające nagranie, wierząc, że takie obrazy przemawiają dobitniej niż jakiekolwiek słowa.

Wielkimi krokami zbliżają się wakacje. To czas odpoczynku, urlopów, wyjazdów i spotkań z rodziną i przyjaciółmi. Dlatego policjanci przypominają, o tym jak prawidłowo przewozić dzieci samochodami

– przekazali w komunikacie funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Iławie.

Do wypadku doszło 23 stycznia 2022 r. w Różnowie w gminie Susz (powiat iławski, województwo warmińsko-mazurskie). 21-latka z Susza nie dostosowała prędkości do warunków, w związku z czym straciła panowanie nad pojazdem. Wyjeżdżając z łuku drogi, kobieta wpadła w poślizg, a następnie uderzyła w drzewo. Autem oprócz kobiety podróżowała jej 2-letnia córka i 17-letni brat 21-latki.

Szokujące nagranie z Różnowa

Na nagraniu udostępnionym przez policję, widzimy, że po tym, jak pojazd uderzył w drzewo, dwuletnia dziewczynka wypadła przez okno samochodu.

Jak się później okazało, dziewczynka siedziała w foteliku, jednak nie była zapięta w pasy bezpieczeństwa

wyjaśniała st. asp. Joanna Kwiatkowska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Iławie.

Dziewczynka miała szczęście w nieszczęściu. Przeżyła. Miała jednak złamaną nogę. Najciężej ranna została 21-letnia matka 2-latki, która doznała poważnych obrażeń głowy i złamała miednicę. Nastolatek odniósł najmniej poważne obrażenia.

Policjanci apelują do rodziców, żeby zadbali o bezpieczeństwo dzieci podczas podróży, niezależnie od tego, czy do przejechania pozostało kilka, czy kilkaset kilometrów.

Przypomnijmy: za brak fotelika można otrzymać mandat oraz punkty karne. Ale to i tak najmniejszy wymiar kary… Wypadek w Różnowie mógł mieć tragiczny finał. Rodzice, którzy przewożą dziecko bez fotelika, bez zapiętych pasów, a w dodatku szarżują za kierownicą, muszą się liczyć z tym, że mogą się przyczynić do kalectwa lub śmierci dziecka.

Fotografie: YouTube (miniatura wpisu),

Może Cię zainteresować

0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
zamknij