×

Dziecko w wątrobie kobiety. Lekarz: „Myślałem, że widziałem już wszystko”

Dziecko w wątrobie kobiety – lekarz ujawnił w mediach społecznościowych niesamowitą historię. Jak sam przyznał, chociaż widział już wiele, to, co zobaczył na USG 33-letniej kobiety, wprawiło go w osłupienie. Nagranie udostępnione przez lekarza bije rekordy popularności.

Dziecko w wątrobie kobiety

33-letnia kobieta od dwóch tygodni skarżyła się na bolesne krwawienia. Sądziła, że to miesiączka, która nie pojawiła się od wielu dni. Ale gdy krwawienia nie ustawały, zaniepokojona kobieta udała się do lekarza. Ten wykonał szczegółowe badania. To, co zobaczył podczas USG, było szokujące nawet jeśli chodzi o lekarza z wieloletnim stażem.

Myślałem, że widziałem już wszystko

– przyznaje pediatra z Instytutu Badawczego Szpitala Dziecięcego w Manitobie w Kanadzie, Michael Narvey.

Podczas badania lekarz odkrył ciążę pozamaciczną. Ale taką, którą widział po raz pierwszy w życiu. Dziecko znajdowało się… w wątrobie pacjentki.

Ciąża pozamaciczna umiejscawia się czasem w jamie brzusznej, ale nigdy w wątrobie. To dla mnie zupełna nowość

– podkreślił dr Michael Narvey.

Na szczęście chirurgom udało się uratować życie 33-latki.

Nagranie na TikToku

Lekarz postanowił podzielić się niezwykłą historią z internautami, oczywiście nie zdradzając personaliów 33-latki. Nagranie, które zamieścił w sieci, bije rekordy popularności. Dotychczas obejrzało je już ponad pięć milionów osób.

@nicu_musingsWhere is this ectopic #pregnancy ⁉️Believe it or not! #doctor #baby #doctorsoftiktok #fypシ #foryoupage♬ original sound – Dr Michael Narvey

Trudno uwierzyć, że to się mogło stać naprawdę. Jak w ogóle zapłodnione jajo trafia do wątroby?

To musiała być druzgocąca wiadomość dla rodziców. Mam nadzieję, że kobieta ma się dobrze. Bardzo mi przykro z powodu jej straty

– komentują internauci.

Ciąża pozamaciczna, nazywana również ciążą ektopową, zdarza się niezwykle rzadko. Według szacunków stanowi około 2% wszystkich ciąż na świecie. Ale przypadek taki, jak ten, nagłośniono po raz pierwszy. W 99 proc. przypadków ciążę pozamaciczną rozpoznaje się w jajowodzie.

Ciąża, która rozwija się poza jamą macicy, może stanowić śmiertelne zagrożenie dla matki. W takich przypadkach konieczna jest interwencja lekarza.

Fotografie: TikTok (miniatura wpisu),

Może Cię zainteresować