×

Znalazła niemowlaka leżącego na worku pośród śmieci. Poczekaj, aż zobaczysz jej buźkę 2 lata później

Podczas nauki w szkole, Sara czuła, że chce pomagać niepełnosprawnym dzieciom z Haiti. W 2013 roku wyjechała z Ameryki i przeniosła się na Haiti, gdzie służyła jako terapeuta rekreacyjny dla dzieci i młodzieży w Centrum Medycznym. Sarah pracowała z wieloma rodzinami i ich dziećmi, w tym z jednym bardzo szczególnym dzieckiem o imieniu Nika.

Wszystko zaczęło się w styczniu 2014 roku, kiedy to młoda kobieta przyszła do miejsca, w którym pracowała Sara, trzymając na rękach 3-miesięczną dziewczynkę o imieniu Nika. Nika cierpiała  z powodu bardzo poważnego stanu, który spowodował nagromadzenie się płynu mózgowo-rdzeniowego w jej główce. Nika, której głowa była opuchnięta i powiększona, potrzebowała natychmiastowej opieki medycznej. Jednak wydawało się, że jej rodzona matka była bardziej zainteresowana piętnowaniem niepełnosprawnych dzieci niż zapewnieniem dziewczynce niezbędnej opieki. Czasami, będąc w miejscu publicznym, matka zakrywała ją kocami, aby ukryć ją przed światem.

Niestety, to nie jest rzadki widok w Haiti. Wiele osób, niepełnosprawność uznaje za przekleństwo. Uważają, że każdy kto dotknie taką osobę może również być dotknięty niepełnosprawnością. Sarah dowiedziała się też, że matka Niki prawdopodobnie próbowała przerwać ciążę pijąc truciznę. Doszło nawet do tego, że próbowała sprzedać Nikę rządowi w celu „badań”.

Sarah kontynuowała pracę z Niką i jej mamą, ale w miarę upływu czasu, niemowlę straciło jeszcze więcej wagi niż w momencie, kiedy widziała ją pierwszy raz. Zrozumiała, że Nika była niedożywiona nie z powodu choroby, ale z powodu zaniedbania…

Pewnego dnia Sarah niespodziewanie poczuła, że musi sprawdzić w jakich warunkach żyje Nika. Tam dokonała szokującego odkrycia.

dziecko-w-stercie-smieci-1

W 2014 roku, kobieta weszła do centrum medycznego z 3-miesięczną dziewczynką o imieniu Nika, u której nagromadzenie płynu mózgowo-rdzeniowego powoduje, że głowa wygląda niczym opuchnięta.

 

Nika była niedożywiona i potrzebowała natychmiastowej pomocy lekarskiej, ale niestety rodzona matka zamiast zapewnić jej niezbędną opiekę, traktowała ją bardziej jak „wstydliwy sekret” niż dziecko w potrzebie. Ilekroć wzięła Nikę w miejsce publicznie, owijała ją w koce, ukrywała twarz dziecka przed światem.

dziecko-w-stercie-smieci-2

Nika nie była niedożywiona z powodu jej choroby, ale z powodu poważnych zaniedbań. W sierpniu 2014 roku, instynkt Sary doprowadził ją do domu Niki. Sarah była przerażona widokiem dziecka, które było zupełnie samo w domu, leżało na worku ryżu i było otoczone śmieciami. Miała 11 miesięcy i ważyła niecałe 3 kg.

Na Haiti, istnieje zwyczaj piętnowania osób niepełnosprawnych. Biologiczna matka Niki zrobiła wszystko, co mogła, aby uniknąć wyśmiania. Była prostytutką i prawdopodobnie próbowała przerwać ciążę pijąc truciznę.

Sarah ostatecznie przekonała matkę Niki do przeniesienia dziecka do sierocińca i zapewnienia jej opieki, na którą tak zasłużyła.

dziecko-w-stercie-smieci-3

„Pierwszy tydzień Nika spędziła pod moją opieką. Uderzyło mnie, jak bardzo zaniedbana i niedożywiona była ta słodka dziewczynka” – Sarah napisał na swojej stronie internetowej – mały wojownik Nika.

Jej narządy wewnętrzne zaczynały obumierać. 99% dzieci z diagnozą Niki umiera przed ukończeniem pierwszego roku życia. Cudem jest, że ona pokonała wszelkie przeciwności losu, w dodatku w tak opłakanych warunkach.

Mimo to, lekarze stwierdzili, że Nika ​​umiera i powiedzieli Sarze, aby modliła się o cud.

dziecko-w-stercie-smieci-4

„Cud za cudem, ona ciagle walczy” – napisała Sara.

W lutym 2015 roku, po 6 miesiącach pełnienia ciągłego dozoru nad dziewczynką, Sarah oficjalnie stała się prawnym opiekunem Niki. Poświęciła się opiece nad dziewczynką na zawsze.

dziecko-w-stercie-smieci-5

Partner Sary, Stephen podziela jej misję i stara się zapewnić kochający dom dla Niki.

„To zdjęcie oddaje doskonale, jak delikatny i słodki Stephen jest dla Niki. Nie wiem, gdzie byłabym teraz bez jego wsparcia.”

dziecko-w-stercie-smieci-6

Nika ma teraz opiekuńczą, troskliwą rodzinę, z którą obchodzi święta i wygrywa kolejne walki.

dziecko-w-stercie-smieci-7

Wystarczy spojrzeć na jej niesamowitą transformację!

Nika przeszła drugą operację neurochirurgiczną i miała wszczepione zastawki VP, które drastycznie polepszyły jakość jej życia. Jej obwód głowy zmniejszył się o ponad 5cm i straciła ponad 2kg płynu, który wypełniał jej główkę!

dziecko-w-stercie-smieci-8

„Ocieram łzy… Nika wypróbuje dzisiaj swój nowy Stander! Miała nie przetrwać niedożywienia, ale dziś wygrała. Nie powinna się rozwijać z wodogłowiem nieleczonym przez tak długi czas…. Ale dziś trzymała głowę podniesioną do góry”

dziecko-w-stercie-smieci-9

Minęły już 2 lata od kiedy Sarah pod swoje skrzydła przygarnęła Nikę. Dziewczynka nadal przeciwstawia się przeciwnościom losu i dokonuje niewiarygodnych postępów. Obecnie mieszka z Sarą w południowej Luizjanie.

Podziel się tą niezwykłą historią ze swoimi znajomymi na Facebooku, a jeśli chciałbyś wesprzeć Sarę w jej zmaganiach z walką o zdrowie Niki, możesz to zrobić tutaj.

Może Cię zainteresować

zamknij