×

Porzucił 3-letniego chłopczyka na ulicy. Sposób, w jaki to zrobił, jest wyjątkowo okrutny

Miejski monitoring zarejestrował bulwersujący incydent z udziałem 53-latka, który zdecydował się porzucić w miejscu publicznym małe dziecko. Mężczyzna umieścił 3-latka w torbie sportowej, zasunął na zamek, a następnie zostawił pod sklepem. Jak uzasadnił swoje poczynania? Dlaczego to zrobił?

Dziecko porzucone na ulicy w torbie

Kamera monitoringu nagrała, jak 16 listopada około godziny 17:00 w mieście Laixi w prowincji Shandong we wschodnich Chinach, pewien Chińczyk wyrzucał pod sklepem 3-letnie dziecko zapakowane do sportowej torby. Mężczyzna dołączył liścik, w którym wyjaśnił, że matka chłopca opuściła rodzinę, a on nie jest ojcem dziecka. Poinformował także, że nie stać go na wychowanie dziecka, które jest owocem zdrady, dlatego nie pozostaje mu nic innego, jak je porzucić.

Godzina w torbie

Dziecko spędziło godzinę zamknięte w torbie, zanim znalazł je pracownik pobliskiego sklepu. Mężczyzna jednak zamiast zadzwonić na policję, jedynie przeniósł torbę z maluszkiem pod znajdującą się obok restaurację! Najwyraźniej nie chciał mieszać się w sprawę.

Dziecko znaleziono wiele godzin później, około 22:00, gdy samo wydostało się z torby. Wówczas, obecni świadkowie zdecydowali się wezwać służby. Policja ustaliła, że mężczyzna, który porzucił 3-latka mieszka około 140 km dalej, w miejscowości Yantai i nazywa się Qu.

Zeznania Qu

Mężczyzna oświadczył, że syn jego byłej partnerki urodził się w listopadzie 2016 r. Qu argumentował, że sam zmaga się z chorobami i jest pozbawiony jakichkolwiek dochodów. Liczył na to, że życzliwi ludzie odnajdą chłopca i zapewnią mu dach nad głową.

Dziecko trafiło do szpitala, gdzie zostało przebadane. Lekarze orzekli, że jest zdrowe, dlatego zostało przekazane pod opiekę Domu Dziecka. Qu czeka w areszcie na decyzję sądu. Zgodnie z chińskim prawem karnym, rodzice, którzy porzucają nieletnie dzieci, mogą zostać skazani na pięć lat więzienia. Mimo to, mężczyzna może liczyć na łagodniejszy wymiar kary ze względu na fakt, że nie jest biologicznym ojcem chłopca.

Nagranie monitoringu z haniebnego zachowania przyszywanego ojca i drugiego mężczyzny, można zobaczyć poniżej:

Źródła: www.fakt.pl
Fotografie: You Tube (miniatura wpisu), Youtube.com

Może Cię zainteresować