×

Dziecko porwane na stacji benzynowej. Wystarczyło, że mama odwróciła wzrok…

Dziecko porwane na stacji benzynowej! Wystarczyło, że matka dosłownie na chwilę odwróciła wzrok i doszło do nieszczęścia. Gdy kobieta poszła zapłacić za benzynę, sytuację natychmiast wykorzystał porywacz.

Dziecko porwane na stacji benzynowej

Do zdarzenia doszło na stacji benzynowej w Boryspolu (to okolice Kijowa na Ukrainie). W piątek w ubiegłym tygodniu, już po zmroku, na stację benzynową wraz z mamą przyjechała czteroletnia dziewczynka. Obie przeżyły chwile grozy.

Matka tankowała samochód. Gdy dosłownie na moment odwróciła się od córeczki, by zapłacić za benzynę, sytuację natychmiast wykorzystał porywacz.

Mężczyzna chwycił dziewczynkę i z pośpiechem wsadził ją na tylne siedzenie swojego białego samochodu. Następnie odjechał w nieznanym kierunku.

Gorączkowe poszukiwania

Kobieta szybko zorientowała się, że jej czteroletnia córeczka zniknęła. Zdezorientowana zaczęła poszukiwania, ale gdy te nie przyniosły rezultatów, zrozpaczona matka powiadomiła służby.

Jak informuje Polsat News, Andrij Nebytow, szef kijowskiej policji, przekazał, że służby natychmiast rozpoczęły poszukiwania. Zmobilizowano nie tylko całą lokalną policję, ale i funkcjonariuszy z okolicznych obwodów, również pracowników Wydziału Kryminalnego Policji.

Na szczęście okazało się, że porwanie zarejestrowały kamery monitoringu. Na nagraniach widać zarówno moment porwania, jak i samego porywacza i jego auto. Natychmiastowa reakcja służb pozwoliła na zakończenie poszukiwań sukcesem.

„Porwał dziecko z zamiarem przestępstwa”

W ciągu dwóch godzin funkcjonariusze namierzyli porywacza. Na szczęście w aucie odnaleziono także uprowadzoną dziewczynkę, całą i zdrową.

Porywaczem okazał się 29-latek, który przyznał, że „porwał dziecko z zamiarem popełnienia przestępstwa”, jak wynika z komunikatu Narodowej Policji Ukrainy.

Tym razem skończyło się jedynie na strachu – dziecko szczęśliwie wróciło do rodziców. Porywacz obecnie przebywa w areszcie.

Według ukraińskiego prawa, mężczyźnie grozi do 5 lat pozbawiania wolności.

Fotografie:

Polecane

Może Cię zainteresować