×

12 zabawnych historyjek, które rodzice opowiadali dzieciom, by uniknąć niezręcznych sytuacji

Dzieciaki nie tylko ciężko upilnować, ale trudno także odpowiadać na lawinę ich pytań. Szczególnie, że niektóre z nich mogą odrobinę zbić z tropu. W końcu jak wytłumaczyć 4-latkowi skąd się biorą dzieci? Niektórzy rodzice jednak mają niesamowite poczucie humoru i podzielili się zabawnymi odpowiedziami na pytania dzieci.

„Kiedy byłam małą dziewczynką, tata stawiał drabinę na trawniku. Późnym wieczorem wychodził na zewnątrz i mówił, że wiesza księżyc specjalnie dla mnie. Wierzyłam mu przez wiele lat i do dziś zawsze o nim myślę, gdy widzę księżyc.”

Kids

Byłam bardzo gadatliwym dzieckiem, więc mój tata znalazł genialną metodę. Powiedział mi, że każdy ma 10000 słów do wypowiedzenia w każdym miesiącu, a później musi być cicho. Uwierzyłam bezwarunkowo. Kiedy zbyt dużo gadałam, zawsze mówił „Uważaj, jest dopiero 20 września, a ty wygadałaś już ponad 9000 słów”. Zawsze działało!

„Powiedzieli mi, że jeśli z ciężarówki z lodami gra muzyka, to znaczy, że wszystkie lody zostały już sprzedane…”

Córka powiedziała, że nie będzie jeść ryb. Podeszłam do tematu taktycznie. Powiedziałam jej, że to kurczak z Argentyny. Oczywiście jadła ryby bez żadnych podejrzeń, dopóki babcia nie powiedziała jej prawdy.

„Tata mówił, że jeśli wcisnę guzik na pilocie to telewizor wybuchnie. Kiedyś się odważyłem i okazało się, że to był kanał dla dorosłych.”

Rodzice powiedzieli mi i mojemu bratu, że mieliśmy jeszcze jednego brata, który się nie mył i zamienił się w grzyba. Jako dowód, w albumie rodzinnym było nawet zdjęcie.

„Rodzice powiedzieli mi, że drzwi do ich sypialni są zawsze zamknięte, bo mama pomaga tacie wieszać obrazki na ścianie i wchodząc do pokoju mogę ich niechcący uderzyć drzwiami.”

Tata powiedział mi, że jeśli będę dbać o mój kamień i podlewać go aż urośnie to kupi mi psa. Codzienne go podlewałem, a co tydzień tata wymieniał kamień na większy jak byłem w szkole.

„Mama mówiła, że możemy mieć tyle cukierków ile tylko chcemy, a warzywa są bardzo rzadkie,bo są tak pyszne. Dodatkowo podczas obiadu zawsze był talerz ze słodyczami, a warzywa były serwowane jako coś specjalnego. W rezultacie byłem gotowy poprosić o brokuły zamiast tortu na urodziny.”

Powiedziałam córce, że jak kłamie, to na jej czole pojawi się pryszcz. Pryszcz się nie pojawiał, ale zawsze jak kłamała, sprawdzała ręką czoło.

„Tata powiedział mi, że „Pulp Fiction” to film dokumentalny o pomarańczach. Uwierzyłem.”

Może Cię zainteresować

zamknij