×

Dwaj bracia wypadli z okna z 11. piętra wieżowca. Mieli zaledwie 10- i 7-lat

Weekend majowy okazał się tragiczny w skutkach. Kilka dni z wiosenną aurą sprawiło, że zamknięci od tygodni w domach ludzie zapragnęli spędzić choć kilka chwil na świeżym powietrzu. Niestety, nie wszyscy rodzice poświęcili w tym czasie wystarczającą ilość uwagi swoim dzieciom.

Dzieci wypadły z okna

2 maja w godzinach wieczornych, na jednym z moskiewskich osiedli rozegrał się prawdziwy dramat. Z okna mieszkania położonego na 11. piętrze wypadło dwoje dzieci. Jeden z chłopców był w wieku 7 lat, drugi 10 lat. W chwili zdarzenia w mieszkaniu przy ul. Tałalichina była obecna 41-letnia matka chłopców oraz ich starsza siostra. Ojciec dzieci udał się w tym czasie do apteki. 10-letni Wania Z. i 7-letni brat Stiopa za zgodą 41-letniej mamy bawili się w swoim pokoju. Zaledwie dziesięć minut po rozpoczęciu zabawy, chłopcy wypadli z okna. Policja jest w trakcie ustalania okoliczności zdarzenia. Do tej pory udało się potwierdzić, że dzieci nie wypadły na raz. Najpierw na ziemię upadł jeden z chłopców, a po około 20-30 sekundach dołączył do niego drugi. Prawdopodobne jest, że drugie dziecko usiłowało ratować brata. Policja uważa, że do nieszczęśliwego wypadku przyczynił się niefortunnie ustawiony koło okna stół. Wszystko wskazuje na to, że dzieci wspięły się na niego, a potem otworzyły okno. Wydaje się możliwe, że bracia bawili się w Spider-Mana, ponieważ obaj byli jego fanami. W pokoju wisiał nawet plakat Superbohatera. Rodzina jest bardzo zamożna. Ojciec dzieci pracuje jako wpływowy biznesmenem, a matka aktywnie udziela się w mediach społecznościowych. Możliwe, że zostanie jej postawiony zarzut spowodowania śmierci w wyniku zaniedbania.

Koronawirus w Rosji

Epidemia Covid-19 w Rosji rozprzestrzenia się w zatrważającym tempie, dlatego wprowadzono konieczność izolacji. Obserwując statystyki można przewidzieć, że już niebawem kraj znajdzie się w czołówce państw z największą liczbą zakażonych. Przez ostatnie cztery dni codziennie odnotowuje się ponad dziesięć tysięcy nowych zakażeń! W chwili obecnej Rosja zajmuje siódme na świecie miejsce pod względem ilości zachorowań na Covid-19. W kraju potwierdzono już 150 tysięcy zakażeń. Warto zauważyć, że jeszcze niedawno Rosja wysyłała pomoc medyczną do Nowego Jorku, a już niebawem sama może jej potrzebować, ponieważ szczyt zachorowań jeszcze nie nastąpił.

Fotografie: Imgur.com

Może Cię zainteresować