×

Dzieci skakały z wysokości do wody. 14-latkowi nie udało się wypłynąć na brzeg

We wtorek około godziny 19 pięciu chłopaków skakało do wody ze skał w zalewie Zakrzówek. Jeden z nich przegrał walkę z żywiołem, jakim jest woda. Nie udało mu się dopłynąć do brzegu. Stacja TVN24 podaje, że dzieci skakały z wysokości około 10 metrów.

Jeden z uczestników zabawy, 14-letni chłopiec, nie dopłynął do brzegu

Gdy tylko reszta zorientowała się, co się stało, natychmiast zareagowała. Na miejscu pojawiły się cztery zastępy straży pożarnej, z czego pierwsze pojawiły się już siedmiu minutach od wezwania. W tym samym czasie przyjechała także grupa nurków.

dzieci skakały z wysokości

Nurek zszedł pod wodę i po około 10 minutach zlokalizował ciało 14-latka

Dziecko pod wodą przebywało kilkanaście minut, a znaleziono go na głębokości około 23 metrów pod powierzchnią wody. Zaczęła się akcja reanimacyjna. Niestety chłopca nie udało się uratować.

Dzieci skakały z wysokości około 10 metrów – i tylko tyle wystarczyło, aby doszło do tragedii

Statystyki niestety nie rokują dobrze. Zaledwie od 1 czerwca utonęły już 92 osoby, a od 1 kwietnia ta liczba wynos 145 utonięć. Bądźmy rozważni i pamiętajmy, że woda to ogromny żywioł. Oficjalny profil Rządowego Centrum Bezpieczeństwa alarmuje: „Pamiętajcie, że pływanie po alkoholu, a także przecenianie własnych możliwości to najczęstsze przypadki utonięć. Dlatego będąc nad wodą zachowajcie zasady bezpieczeństwa”.
_________________________
*Zdjęcia mają charakter poglądowy

Napisz do nas, jeśli spotkała Cię historia, którą chcesz się podzielić: redakcja@popularne.pl

Polecane