×

Sześć osób ukarano za bilbordy przeciwko aborcji. Na nic zdały się ich tłumaczenia

Działacze grupy pro-life już w ubiegłym roku protestowali przed szpitalem ginekologiczno-położniczym w Opolu przeciwko aborcji. Uczestnicy akcji stali z transparentami z wizerunkiem zakrwawionych ludzkich płodów sprzeciwiając się w ten sposób zabiegom aborcyjnym dokonywanym w polskich szpitalach. Nikt z nich pewnie jeszcze wtedy nie przypuszczał, że takie działania mogą skończyć się wyrokiem sądowym. Do czasu… Sześcioro działaczy ruchu zostało właśnie ukaranych.

Reakcja Sorgowickiego

Akcja działaczy pro-life nie spodobała się Michałowi Sorgowickiemu, działaczowi partii Razem, który zgłosił sprawę na policję. Zaznaczył przy tym, że zdjęcia wywołują zgorszenie w miejscu publicznym oraz jednocześnie łamią zasady etyczne i obyczajowe.

PAP

Za całkowicie skandalicznie uważam to, że plakaty wystawiono na widok publiczny w miejscu i czasie, gdy przechodzą tam tysiące ludzi z dziećmi, a do przychodni trafiają kobiety w ciąży, często w trudnej sytuacji zdrowotnej, kiedy potrzebny jest im spokój i wiara w umiejętności lekarzy mogących pomóc im i ich dzieciom w chorobie – mówił Sorgowicki

Oskarżeni tłumaczą, że nie mieli złych intencji. Próbowali bronić się, porównując zdjęcia na transparentach do fotografii na paczkach papierosów, które również mogą wzbudzać spore kontrowersje. Bez skutku…

Kara

Sąd Rejonowy w Opolu ukarał sześcioro działaczy pro-life grzywną w wysokości 2 tysięcy złotych i kosztami procesowymi w wysokości po 320 złotych. 

Należało im się?

Może Cię zainteresować

zamknij