×

Dziadek wykorzystał seksualnie swoją wnuczkę. Sąd był dla niego łaskawy

Sąd w Częstochowie wydał szokujący wyrok. Dziadek wykorzystał wnuczkę i to kilkakrotnie, a mimo to wypuszczono go z aresztu.

Dziadek wykorzystał wnuczkę

O całej sprawie donosi Fakt. Marek K. z Zawiercia (woj. śląskie) trafił do aresztu w lipcu 2019 roku. Wówczas śledczy otrzymali film, na którym widać, jak 63-latek wykorzystuje 15-letnią dziewczynkę. Jak się okazało, była to jego wnuczka.

Według ustaleń policji, dziadek-pedofil regularnie krzywdził dziecko we własnym domu. Okazja nadarzyła się, gdy dziewczynka na kilka miesięcy zamieszkała u niego. Pod tym samym dachem przebywali wówczas też inni członkowie rodziny – babcia i ojciec dziewczynki, którego jednak często nie było w domu.

Marek K. usłyszał zarzut gwałtu na małoletniej, wykorzystanie stosunku zależności i obcowanie z członkiem własnej rodziny. Teraz dziadek-pedofil usłyszał wyrok, który budzi mnóstwo kontrowersji.

Kontrowersyjny wyrok sądu

Sąd w Częstochowie wydał szokujący wyrok. Sędzia Jarosław Poch uznał, że do żadnego gwałtu nie doszło. Skąd taki wniosek? Tego się nie dowiemy. Jak podaje Fakt, proces toczył się za zamkniętymi drzwiami. Sędzia Dominik Bogacz, rzecznik Sądu Okręgowego w Częstochowie powiedział, że:

Mężczyzna został skazany na 2 lata więzienia za to, że kilkanaście razy doprowadził wnuczkę do obcowania płciowego i innych czynności seksualnych. Zarzut gwałtu został uchylony.

Dziadek-pedofil otrzymał także 5-letni zakaz zbliżania się do wnuczki. Mężczyzna wrócił już do domu, bo sąd uchylił mu areszt. 63-latek w więzieniu spędził tylko rok i 5 dni.

Będzie apelacja

Piotr Wróblewski, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Częstochowie przekazał w rozmowie z Faktem, że prokuratura jest oburzona decyzją sądu:

Nie zgadzamy się z takim wyrokiem. Będziemy składać apelację od wysokości kary, a także zażalenie na uchylenie aresztu.

Co więcej, z informacji tabloidu wynika, że 16-letnia dziewczynka w połowie roku urodziła dziecko. Nie wiadomo, kto jest jego ojcem – dziadek, czy były chłopak nastolatki.

To nie pierwszy taki przypadek, kiedy starszy mężczyzna dopuszcza się tak obrzydliwego czynu. W ubiegłym roku informowaliśmy o tym, że dziadek wykorzystał swoją 12-letnią wnuczkę. Lata wcześniej to samo zrobił jej mamie

Źródła: www.fakt.pl, wiadomosci.radiozet.pl, wiadomosci.wp.pl
Fotografie: Freepik, Twitter, Pixabay, imgur.com

Może Cię zainteresować

zamknij