×

Tak księżna Camilla traktowała Dianę! Niewiarygodne, jak bardzo można kogoś nienawidzić

Nienawiść potrafi niezwykle długo być ukrywana w sercu. Jednak po latach wychodzą na jaw pewne informacje, m.in. te dotyczące „niszczenia” tragicznie zmarłej Diany. Główny udział w tym miała jej rywalka księżna Camilla. Na czym miało polegać dyskredytowanie księżnej Diany?

Dyskredytowanie księżnej Diany po latach

Na rynku wydawniczym ukazała się ostatnio kolejna biografia księżnej Diany. Sporo miejsca autor poświęcił jednak znienawidzonej przez nią Camilli. Jak dowiadujemy się z książki, księżna Kornwalii wraz z kochankiem Karolem mieli plan, by na każdym kroku podważać autorytet Diany i oczerniać ją w oczach innych ludzi. 

W rozmowach ze znajomymi nazywała Dianę najpierw „myszą”, a potem „szaloną krową”. Przekonywała innych, że żona Karola nie ma prawa narzekać na jego romans, ponieważ sama „toruje sobie drogę przez regiment brytyjskiej armii”. 

Nienawiść względem Diany u Camilli była ogromna. Ponoć obecna żona księcia Karola wytapetowała ściany obrzydliwymi karykaturami Diany. Odkryła to jedna z jej znajomych, która przypadkiem skorzystała z „niewłaściwej” toalety w mieszkaniu Parker-Bowles. Natychmiast udała się do prasy i poinformowała o swoim niezwykłym odkryciu.

Dziki romans

Znajomość Camilli z Karolem zaczęła się już w 1971 roku, gdy zostali sobie przedstawieni. Od razu między nimi zaiskrzyło, ale wszystko co dobre, szybko się kończy. Para rozstała się w 1973, a Camilla wyszła za mąż za Parkera-Bowlesa. Niezwykłe jest to, że księżna uważa się za ofiarę tamtego romansu i tak komentuje cały ten okres:

Nie mogłam tak naprawdę pójść nigdzie. Dzieci normalnie przychodziły i wychodziły, podobnie jak moi przyjaciele – po prostu się z tym pogodzili. To było okropne. Ten okres naprawdę był dla mnie potwornie nieprzyjemny. Nie życzę tego najgorszemu wrogowi. Nie przetrwałabym bez mojej rodziny

Okazuje się jednak, że stara miłość nie rdzewieje, a separacja księżnej Diany i księcia Karola skłoniły Camillę do rozwodu z mężem. W 1996 r. związek Karola z Dianą również formalnie się zakończył, a rok później księżna zginęła w tragicznym wypadku.

To smutne, że postać kochana przez miliony nawet po śmierci nie zaznaje spokoju. A grób księżnej Diany wygląda na zaniedbany…

Źródła: jastrzabpost.pl
Fotografie: Wikipedia (miniatura wpisu), Wikipedia.org

Może Cię zainteresować

zamknij