×

Dwoje dzieci wyskoczyło z okna. Nagranie z pożaru budynku jest porażające

Dwoje dzieci wyskoczyło z okna. Nagranie udostępnione w sieci szokuje nawet ludzi o stalowych nerwach. Z płonącego budynku wyskakują przerażeni bracia i z ogromnym impetem spadają na ziemię.

Dwoje dzieci wyskoczyło z okna

Przerażające sceny rozegrały się we francuskim mieście Grenoble. Dwóch chłopców wyskoczyło z trzeciego piętra bloku po tym, jak w budynku wybuchł pożar. Płomienie w szybkim tempie zajęły przeważającą część ich mieszkania, doprowadzając do uwięzienia dzieci w pokoju. 3-latek i jego dziesięcioletni brat znaleźli się w impasie. Świadkowie zdarzenia zebrani pod blokiem z zapartym tchem śledzili kroki chłopców. Gdy zobaczyli, że z mieszkania wydobywa się gęsty, czarny dym, postanowili pomóc. Jedna z kobiet, obecnych na miejscu zdarzenia opowiadała, że gapie starali się dodać dzieciom otuchy.

Nagle usłyszałem ludzi krzyczących: „Nie skacz, czekaj!”

Niestety pomoc ze strony straży pożarnej nie nadchodziła, a płomienie zaczęły zagrażać chłopcom. 10-latek podjął decyzję o ucieczce. Umieścił swojego 3-letniego brata za oknem i popchnął wprost na stojących przed budynkiem ludzi. Znajdujący się około 10 metrów niżej ludzie złapali dziecko. Widząc to, 10-latek również skoczył. Finał tego incydentu przechodzi najśmielsze oczekiwania.

Dramatyczna decyzja

Przed budynkiem znajdowało się około pięć osób. Szczęśliwie udało im się złapać obu chłopców. Jednym z bohaterów jest 25-letni student z Komorów Athoumani Walid, który podczas akcji złamał nadgarstek. Jak się później okazało, dzieciom nic się nie stało. Chłopcy trafili do szpitala z powodu podejrzenia podtrucia dymem, ale ich stan jest bardzo dobry. Lekkich obrażeń doznało 2 dorosłych biorących udział w akcji. Trafili do szpitala. Mer Grenoble Eric Piolle złożył mieszkańcom osiedla szczere gratulacje. Autorka nagrania bohaterskiego czynu opowiedziała w telewizji o tym, co działo się na miejscu pożaru.

To była scena heroiczna. Nigdy nie widziałem tyle solidarności, pomocy i odwagi. To było coś, czego nigdy nie zapomnę.

Póki co nie udało się ustalić przyczyn wybuchu pożaru. Nie wiadomo również, gdzie w tym czasie znajdowali się rodzice chłopców. Spektakularne skoki z okien miały miejsce również w Polsce. Na początku tego roku z okna szpitala w Lesznie wyskoczył 40-letni pacjent.

Fotografie: YouTube, Twitter

Może Cię zainteresować

zamknij