×

Są wyniki badań krwi Kamila Durczoka z dnia wypadku. Był nie tylko pod wpływem alkoholu

Wiadomo już, że Kamil Durczok prowadził pojazd pod wpływem alkoholu – dziennikarz miał 2,6 promila w wydychanym powietrzu. I choć nie stwierdzono w jego organizmie obecności narkotyków, okazuje się, że Kamil Durczok miał we krwi substancję psychotropową. Skąd taka informacja? Otóż badanie na jej obecność miał przeprowadzić jeden z zakładów medycyny sądowej.

Durczok miał we krwi substancję psychotropową. Wiadomo już, o jakiej substancji mowa

Portal wPolityce.pl. poinformował, że we krwi Kamila Durczoka znaleziono substancję psychotropową o nazwie Nordiazepam. Co to takiego i za co odpowiada? Substancja ma działanie nasenne, przeciwlękowe i uspokajające. Zmniejsza również napięcie mięśniowe i redukuje napięcie emocjonalne.

Kolizja Kamila Durczoka

Tym zdarzeniem żyje od wczoraj cała Polska. Pod koniec lipca Kamil Durczok pod wpływem alkoholu spowodował kolizję samochodową na autostradzie A1, na wysokości Piotrkowa Trybunalskiego. BMW X6 M, które prowadził, na remontowanym odcinku trasy uderzyło w pachołki rozdzielające jezdnię. Na nieszczęście dziennikarza jeden z pachołków uderzył w nadjeżdżające z naprzeciwka samochód. Na szczęście nikt z uczestników ruchu nie ucierpiał. Wkrótce na miejscu zjawiła się policja. Okazało się, że Kamil D. ma 2,6 promila alkoholu w organizmie. Kierowca został zatrzymany w areszcie do wytrzeźwienia i wyjaśnienia, po czym usłyszał zarzuty – grozi mu do 12 lat więzienia. Dziennikarz, mimo wniosku prokuratury, ostatecznie nie trafił do aresztu.

Myślicie, że Kamil Durczok trafi do więzienia?

Polecane

Może Cię zainteresować