×

Drugi lockdown w Polsce. Michał Dworczyk opowiedział o nowych planach Rządu

Drugi lockdown w Polsce to kwestia, à propos której wszyscy snują sporo domysłów. Szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, Michał Dworczyk postanowił raz na zawsze uciąć wszelkie spekulacje. Otwarcie wypowiedział się na temat ponownego zamknięcia gospodarki.

Drugi lockdown w Polsce

Dramatycznie zwiększająca się ilość chorych na COVID-19 oraz przepełnione szpitale to obecna rzeczywistość, w której znalazła się Polska na skutek epidemii koronawirusa. Wiele osób jest zdania, że nadszedł najwyższy czas, aby wprowadzić drugi lockdown. Szymon Hołownia uważa nawet, że konieczna jest interwencja wojskowa. Nareszcie do tematu powtórnego lockdownu postanowił odnieść się szef KPRM, Michał Dworczyk. Jego wypowiedź nie napawa optymizmem.

Przyrosty zachorowań są rzeczywiście bardzo duże, mogą one jeszcze wzrastać.

Michał Dworczyk stwierdził, że na razie nie ma możliwości jednoznacznego określenia, czy nastąpi kolejny lockdown.

Dziś trudno jednoznacznie stwierdzać się, czy ponowny lockdown się wydarzy czy nie. Sytuacja jest bardzo dynamiczna i musimy dostosowywać działania do jej rozwoju.

Zaznaczył przy tym, że sytuacja zmienia się bardzo szybko.

Dzisiaj trudno jest wypowiadać się jednoznacznie dlatego, że sytuacja jest niezwykle dynamiczna. (…) Przyrosty zachorowań są rzeczywiście bardzo duże, mogą one jeszcze wzrastać.

Gospodarka ważniejsza niż zdrowie

Michał Dworczyk zdradził, jaka obecnie jest strategia Rządu. Z jego wypowiedzi jednoznacznie wynika, że obecnie rządzący priorytetowo traktują gospodarkę. 

Z drugiej strony (podejmowane) działania nie mogą zniszczyć gospodarki, która już bardzo ucierpiała w czasie pierwszej fali pandemii Covid-19.

Szef KPRM ma nadzieję, że nie nastąpi ponowny lockdown, ponieważ bardzo ucierpiałaby na tym gospodarka.

Ale dzisiaj mówienie w sposób stanowczy, jednoznaczny, że coś się wydarzy albo nie, wydaje mi się, że jest niedobre, bo sytuacja jest po prostu bardzo dynamiczna i musimy dostosowywać nasze działania do jej rozwoju.

Stwierdził jednocześnie, że w związku ze zbliżającym się świętem 1 listopada, nie jest rozważane zamknięcie cmentarzy.

Natomiast namawiamy i apelujemy do wszystkich, żeby wizyty na grobach naszych najbliższych rozłożyć w czasie, a będąc już na cmentarzach przestrzegać wszystkich wymogów sanitarnych; zachować odstęp i przestrzegać wszystkich przepisów, które mają odgraniczać rozprzestrzenianie się wirusa.

Fotografie: Twitter (miniatura wpisu), Twitter

Może Cię zainteresować

zamknij