×

Druga tura wyborów. Sondaż może zaniepokoić zarówno Dudę, jak i Trzaskowskiego

Druga tura wyborów – sondaż został przeprowadzony przez Kantar dla TVN24. Obecna głowa państwa ma naprawdę silnego kontrkandydata. Czy ma się czego obawiać?

Wyniki wyborów prezydenckich 2020

W niedzielę wieczorem (28 czerwca) poznaliśmy sondażowe wyniki wyborów prezydenckich 2020. Zgodnie z wcześniejszymi przewidywaniami, 12 lipca odbędzie się II tura wyborów, w której udział wezmą Andrzej Duda i Rafał Trzaskowski.

Obecna głowa państwa wygrała I turę wyborów prezydenckich z wynikiem 41,8 proc. (pierwsze sondażowe wyniki exit poll). Co powiedział Andrzej Duda wieczorem w swoim sztabie wyborczym?

Zaczyna się ten ostateczny etap wyścigu o to, jaka będzie Polska w przyszłości.

Natomiast jego kontrkandydata z KO poparło 30,4 proc. wyborców. Jego słowa nie pozostawiają wątpliwości – Trzaskowski będzie zacięcie walczył o fotel prezydenta:

Mamy szanse wygrać te wybory. Z takimi wynikami można iść się bić o Polskę.

Duda i Trzaskowski mają dwa tygodnie, by przekonać do siebie kolejnych wyborców.

Druga tura wyborów: sondaż

Niedługo po ogłoszeniu wyników głosowania, sondaż II tury wyborów prezydenckich przeprowadził Kantar dla TVN24. Wynika z niego, że w tym momencie wybory wygrałby Andrzej Duda z poparciem 45,4 proc. Natomiast Rafał Trzaskowski mógłby liczyć na 44,7 proc. głosów. To jest naprawdę niewielka różnica i wszystko może się wydarzyć.

Warto jednak zwrócić szczególną uwagę na liczbę 9,9 proc., które stanowią osoby niezdecydowane. To właśnie ich głosy mogą przeważyć o ostatecznym wyniku wyborów.

Kto wygra II turę wyborów – Andrzej Duda czy Rafał Trzaskowski? Tego dowiemy się 12 lipca.

Źródła: wiadomosci.onet.pl, wiadomosci.radiozet.pl
Fotografie: Twitter (miniatura wpisu), Twitter

Może Cię zainteresować