×

Druga fala koronawirusa! Sytuacja na pomorzu jest bardzo trudna

Wydarzenia i statystki z ostatnich tygodni wskazują na to, że nie unikniemy drugiej fali koronawirusa. Najnowsze doniesienia z północy polski niepokoją.

Nowe dane resortu zdrowia z niedzieli 16 sierpnia szokują!

Najnowsze statystyki mówią o 85 przypadkach zakażenia koronawirusem. To największy dobowy przyrost nowych zakażeń w województwie pomorskim od samego początku pandemii w Polsce! Niektórzy uważają, że pokłosie związane z wakacyjnymi wyjazdami jeszcze będzie zbierane.

Mieszkańcy i wczasowicze mogą mieć powody do zmartwień. Dziś, województwo pomorskie jest drugim co do ilości zakażeń w Polsce. Rozwój choroby może skutkować powrotem obostrzeń oraz zamykaniem miejsc np. hoteli.

Nowe ogniska wirusa SARS-CoV-2 są przyczyną złych informacji

„Wśród nowych ognisk m. in. szpital w Gdyni, zakład pracy w powiecie starogardzkim, dwa sanatoria i szermierze, którzy wrócili z obozu na Podhalu” – informuje dziennikarz Radia ZET Maciej Bąk.

Na terenie całego kraju potwierdzono dziś prawie 600 nowych zakażeń

Najwięcej z nich, bo aż 108 nowych przypadków odnotowano na Śląsku.

Statystki z dnia 16 sierpnia:

Gdańsku zakażenie rozpoznano u trzech obcokrajowców

Osoby z pow. sztumskiego związane są z weselem. 3 osoby z Gdańska to obcokrajowcy pracujący w Polsce. 2 osoby z pow. kartuskiego to zakażeni związani z ubojnią. W szpitalu w Gdyni nowe 3 osoby z ogniska zakaźnego. Łącznie 60 osób pozostawało w kwarantannie, a 2 w nadzorze epidemiologicznym – poinformował Tomasz Augustyniak, Pomorski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny.

Podczas pandemii COVID-19 w Polsce zostało potwierdzonych 56 684 przypadków zakażeń. W wyniku choroby zmarło 1877 osób. Dobra wiadomość jest taka, że aż 39 130 osób wyzdrowiało.

Może Cię zainteresować

zamknij