×

Drogie prezenty na święta 2022: „Ceny to paranoja”!

Inflacja w Polsce jest najwyższa od 25 lat a ceny ciągle rosną. Rezygnujemy z wielu przyjemności, a nawet kupujemy skromniejsze pożywienie, żeby choć trochę zaoszczędzić na zbliżające się święta. W wielu domach Boże Narodzenie będzie skromniejsze niż w latach ubiegłych, a na drogie prezenty będą mogli pozwolić sobie tylko nieliczni. Jak sprawić by mimo wszystko dzieci odczuły zadowolenie z okazji nadchodzących świąt?

Świąteczne wydatki

Inflacja w Polsce jest największa od 25 lat, ceny na sklepowych półkach ciągle rosną, koszty utrzymania również, nie mówiąc już o ratach kredytu. Tymczasem o podwyżkach płac możemy zapomnieć. Z najnowszych badań wynika, że tegoroczne Święta Bożego Narodzenia będą znacznie skromniejsze niż w latach ubiegłych.

Z raportu firmy doradczej Bain & Company wynika, że 45 proc. ankietowanych osób planuje kupić w tym roku tańsze prezenty swoim bliskim

– czytamy na „bizblog”

Większość z nas odpowiedzialnie planuje świąteczne wydatki. Niestety, w wielu domach w tym roku zabraknie środków na podstawowe wydatki związane z organizacją świąt. W nie najlepszej sytuacji są rodziny wielodzietne, którym wyjątkowo trudno w tym okresie zmieścić się w rodzinnym budżecie.

Grudzień to ciężki miesiąc dla każdej wielodzietnej rodziny. Nie dość, że trzeba wyprawić święta, to jeszcze kupić prezenty. Koszty są nawet trzykrotnie wyższe niż rok temu. Szkoda mi dzieci, ale ceny to paranoja. Inflacja galopuję, a ja nie jestem w stanie nic zaoszczędzić

– mówi matka czwórki dzieci w rozmowie z eDziecko.pl

Pixabay

Drogie prezenty na święta

Polacy w tym roku będą szukać tańszych podarków, częściej sięgając po słodycze, książki czy akcesoria sportowe. Na drogie prezenty na święta pozwolą sobie tylko nieliczni.

Barometr Providenta

Pomimo ciężkiej sytuacji warto zadbać o prawdziwy wydźwięk zbliżających się świąt. Zapewne wielu pamięta jak wyglądały ich święta, gdy byli mali. Czy stół uginał się od jedzenia a pod choinką był stos prezentów?

Może i będzie mniej potraw wigilijnych, a prezenty będą nieco mniej wartościowe, niż rok temu, to pokażemy dzieciom, że prawdziwa wartość to rodzina. Tego nie kupimy za żadne pieniądze.

– dodaje mama czwórki dzieci.

Powinniśmy skupić się na tworzeniu wspólnych wspomnień, relacji. To one pozostają z nami na długie lata. Wspólne spędzanie czasu, gry i zabawy czy inne czynności na pewno umilą ten świąteczny czas. Warto pamiętać o prostej zasadzie, że szczęśliwi rodzice to szczęśliwe dzieci. W związku z tym właśnie dorośli powinni zadbać o dobre samopoczucie w tym okresie.

Pixabay
Źródła: www.edziecko.pl, spidersweb.pl, mne-prezenty-swieta-2022-inflacja-ceny/, www.fakt.pl
0
Would love your thoughts, please comment.x