×

„Chłopak musi mi się oświadczyć w ciągu roku, a pierścionek nie może być tańszy niż…”

Nie jest to prowokacja, tylko jak twierdzi Katarzyna, odwaga, by mówić o tym głośno. Nie uważa się za materialistkę, tylko kobietę, która potrafi stawiać warunki swojemu partnerowi. Tak podobno zdobywa się szacunek u płci przeciwnej.

O co właściwie chodzi?

Sprawa dotyczy pierścionka zaręczynowego. Konkretnie, bardzo drogiego pierścionka. Kasia jest bowiem zdania, że nie jest on tylko symbolem miłości, ale również odpowiedzialności i ogólnego rozgarnięcia mężczyzny.

Jeśli mężczyzna nie jest w stanie dać kobiecie tego, na co zasługuje, to jak to wróży na dalsze losy związku? Miłością można się karmić tylko przez chwilę, a później przychodzi zderzenie z rzeczywistością. Trzeba gdzieś mieszkać, coś jeść, odpoczywać, czymś jeździć i tak dalej – tłumaczy Kasia

Pieniądze są ważne

Według kobiety, trzeba poruszać takie tematy a nie udawać, że kasa się nie liczy. Tylko wariaci budują związek oparty na samej miłości. Ona chce się czuć bezpiecznie, dlatego ma konkretne wymagania. Podobno jej partner wie o tym doskonale.

Co by zrobiła, gdyby dostała pierścionek za 1 000 zł?

Twierdzi, że nie zwątpiłaby od razu w jego szczere intencje, ale na pewno nie spełniłby jej oczekiwań. Może nawet zburzyłby poczucie bezpieczeństwa.

Skoro uznał, że zadowolę się byle czym, to znaczy, że mnie nie docenia. Jeśli zwyczajnie nie stać go na nic droższego – widocznie to nie jest taka dobra partia, jak myślałam. Wszystkie tak myślimy, tylko się wstydzimy

Śmieje się z koleżanek, które nie miały żadnych oczekiwań w tej kwestii

Dziewczyny nie precyzowały swoich wymagań, więc teraz noszą tandetne pierścionki i mają mężów, z których także nie są zadowolone.

Tak to niestety działa i nikt mnie nie przekona, że jest inaczej. Jeśli facet ma poczucie, że z miłości wszystko wybaczymy i niczego od niego nie chcemy – odpuści sobie. Tym bardziej warto stawiać warunki

Kobieta jest bardzo bezpośrednia

Powiedziała swojemu partnerowi wprost, że jeśli będzie planował oświadczyny, to pierścionek musi kosztować przynajmniej trzy jego pensje. W dodatku na koncie musi mieć tyle oszczędności, aby zapewnić młodym małżonkom godziwy start.

Biedaczek ma pecha, bo doskonale wiem, ile zarabia. Sam się chwalił, a PIT-y też widziałam, więc żadnych wątpliwości. Jasne, nie tak łatwo odłożyć kilka pensji równocześnie żyjąc na jakimś tam poziomie. Ale na tym polega zabawa. Mężczyzna ma pokazać, że potrafi zadbać o sprawy finansowe. Jeśli zda ten egzamin, to znaczy, że ma szansę sprawdzić się jako mąż

To przecież tradycja

Według Katarzyny, pierścionek zaręczynowy o wartości trzech pensji, to po prostu tradycja, o której słyszała od dziecka. Poza tym, wartość takiego prezentu mówi dużo o zaangażowaniu mężczyzny i jego stanie posiadania.

Inna ważna zaleta kosztownego pierścionka

Gdy pójdzie coś nie tak, to podarek zaręczynowy będzie zabezpieczeniem dla kobiety. Szczególnie takiej, która nie może pracować, bo musi zajmować się domem i dziećmi.

Nie będzie długo czekała na oświadczyny

Kasia nie wie na jakim aktualnie etapie jest jej chłopak, bo „to ma być niespodzianka”. Jednak, jeśli zaręczyny nie odbędą się w ciągu roku, to zacznie szukać innego kandydata.

Nie chcę mieć męża, który nie potrafi zadbać o rodzinę. Teraz zbiera na pierścionek, ale to tylko symbol i test. Kiedyś może potrzebować na dziecko, remont, wyjazd, cokolwiek

Poleca zastanowić się nad tą kwestią, a nie oburzać

Chociaż zdaje sobie sprawę, jak to może być odbierane, to proponuje odrzucić utarte slogany o materializmie.

Pewna siebie Kasia, pyta:

Czy naprawdę nie chciałabyś mieć u swojego boku mężczyzny, którego stać na taką zachciankę? Który potrafi gospodarować swoim budżetem? Przecież tu nie chodzi o to, że będę chodziła dumna jak paw, bo mam drogi pierścionek

W końcu to nie tylko gadżet, ale tradycja, zabezpieczenie i ocena zaangażowania mężczyzny.

Czy Katarzyna ma trochę racji, czy może jej oczekiwania są zbyt wygórowane?

Napisz do nas, jeśli spotkała Cię historia, którą chcesz się podzielić: redakcja@popularne.pl
__________________________________
* Zdjęcia mają charakter poglądowy

Polecane

Może Cię zainteresować