×

Droga do Morskiego Oka będzie zamknięta! Co to oznacza dla turystów?

Droga do Morskiego Oka będzie zamknięta. Już niedługo zacznie się remont najpopularniejszego szlaku w Tatrach. Jak długo potrwają utrudnienia?

Droga do Morskiego Oka będzie zamknięta

O planowanym remoncie powiadomił dyrektor Tatrzańskiego Parku Narodowego, Szymon Ziobrowski. Dodał, że droga do Morskiego Oka od dłuższego czasu jest w bardzo złym stanie.

Jak powiedział:

Pierwotnie remont był zaplanowany na czerwiec, kiedy ruch turystyczny jest mniejszy. Niestety i tu epidemia pokrzyżowała nam plany. Zdajemy sobie sprawę, że utrudnienia nastąpią już w okresie wakacji, ale nie możemy prac odkładać na później. W górach wiele zależy od pogody i mogłoby się okazać, że jesienią plany remontowe pokrzyżowałaby z kolei niesprzyjająca aura.

Władze Tatrzańskiego Parku Narodowego informują, że remont rozpocznie się w poniedziałek 29 czerwca. W zależności od pogody potrwa do około 10 lipca. Czego można się spodziewać w tym czasie?

W pierwszym tygodniu będą prowadzone prace przygotowawcze: uzupełnianie ubytków, wyrównywanie nawierzchni. Szlak jednak będzie otwarty, chociaż należy się spodziewać utrudnień. W kolejnym tygodniu, około 6 lipca rozpocznie się kładzenie asfaltu. Ponieważ prace będą prowadzone na całej szerokości drogi, ruch turystyczny na odcinku od Wodogrzmotów Mickiewicza do Morskiego Oka, ze względów bezpieczeństwa, na wniosek wykonawcy, zostanie wstrzymany. Prace będę prowadzone przez trzy kolejne dni. W czasie drugiej fazy remontu transport konny nie będzie dostępny, wyłączony będzie także całkowicie ruch pojazdów nienależących do wykonawcy remontu.

– czytamy w oficjalnym komunikacie.

Jak w tym czasie dotrzeć do Morskiego Oka?

Władze Tatrzańskiego Parku Narodowego pamiętają jednak o swoich turystach. Specjalnie dla nich w oficjalnym komunikacie poinformowali, jak poruszać się w dniach, gdy będzie trwać remont:

Turyści wybierający się w tych dniach do Doliny Pięciu Stawów Polskich czy Roztoki będą mogli tam dotrzeć szlakiem zielonym (od Wodogrzmotów Mickiewicza). Dojście do Morskiego Oka czerwonym szlakiem nie będzie możliwe. Prosimy także, aby nie planować w tym terminie wycieczki na Rysy od strony słowackiej na polską.

Na temat utrudnień na szlakach turystycznych można dowiedzieć się z komunikatu na stronie tpn.pl, mailowo infotur@tpn.pl, telefonicznie 18 20 23 300, osobiście w Punkcie Informacji Turystycznej przy rondzie Jana Pawła II w Zakopanem a także z mediów społecznościowych (profile TPN).

Źródła: www.radiokrakow.pl, wiadomosci.wp.pl, tpn.pl
Fotografie: TPN, Twitter

Polecane

Może Cię zainteresować