×

Drastyczna zmiana pogody w Polsce. W niektórych rejonach spadnie już śnieg

Drastyczna zmiana pogody w Polsce! Synoptycy zapowiadają, że pogoda w naszym kraju ulegnie ogromnej zmianie. Za nami tydzień upałów, a teraz czeka nas ochłodzenie. W niektórych rejonach Polski możemy spodziewać się nawet przymrozków i opadów śniegu! Jak nietrudno się domyślić, chodzi oczywiście o Tatry.

Drastyczna zmiana pogody w Polsce!

Od jutra w naszym kraju drastyczne ochłodzenie. Aktualnie nad Polską rozbudowuje się klin wyżowy znad Oceanu Atlantyckiego. Na południowym wschodzie naszego kraju będzie przebiegał pofalowany front, który powoli odsunie się nad Ukrainę. Z kolei na wybrzeżu pojawi się płytka zatoka niżu znad Skandynawii, a z zachodu zacznie napływać polarne morskie powietrze.

Drastyczna zmiana pogody w Polsce

W Tatrach pojawi się śnieg i mróz!

Prognozy na ten tydzień przewidują, że w wyższych partiach Tatr pojawi się już śnieg. Mowa o nawet kilku centymetrach! Wszystko ma zacząć się w najbliższy piątek. Warunki ma utrudniać także niska temperatura. Na Rysach przewiduje się już kilka kresek poniżej zera. Dlatego w serwisie tatromaniak.pl pojawiły się już pierwsze ostrzeżenia.

W wyższych partiach sypać ma przede wszystkim w piątek. Spaść może kilka centymetrów śniegu, co znacząco wpłynie na warunki na szlakach. Na Rysach temperatura odczuwalna wyniesie kilka stopni poniżej zera. Dodatkowo wystąpić mogą oblodzenia, należy spodziewać się, że szlaki będą śliskie

Drodzy miłośnicy górskich wspinaczek uważajcie na siebie

Polecane