×

Dramatyczny finał rodzinnej kłótni. 14-letni chłopiec chwycił za nóż!

Domowa awantura omal nie skończyła się ogromną tragedią. Do zdarzenia doszło w jednym z domów w Ostrowie Wielkopolskim. 14-latek dźgnął ojca nożem podczas rodzinnej kłótni. Na szczęście cios nie zagraża jego życiu. Jak podaje tamtejsza policja, mężczyzna przebywa obecnie w szpitalu.

14-latek dźgnął ojca nożem w trakcie rodzinnej awantury

Do zdarzenia doszło w poniedziałek 3 października około godziny 9.00. Jak podaje Fakt.pl, awantura rodzinna miała miejsce w mieszkaniu przy ulicy Kościuszki w Ostrowie Wielkopolskim. To właśnie podczas niej syn dźgnął ojca nożem. Natychmiast wezwano policję oraz służby ratunkowe. Po dotarciu na miejsce, funkcjonariusze zobaczyli w mieszkaniu mężczyznę z raną ciętą brzucha, jego 14-letniego syna i inną osobę dorosłą.

Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że w mieszkaniu doszło do rodzinnej awantury, w wyniku której 14-letni chłopiec chwycił za nóż i ugodził nim swojego ojca.
– relacjonuje Małgorzata Michaś rzeczniczka ostrowskiej policji.

Syn mężczyzny nie został jeszcze przesłuchany. Wiadomo, że to ze względu na jego stan psychofizyczny. 14-latek przebywa od wtorku w Izbie Dziecka. Jeszcze nie ustalono przyczyny zajścia.

Protokół z przeszukania samochodu
Pixabay

Sprawa pozostaje do wyjaśnienia

Śledczy czekają na razie na poprawę stanu chłopca, aby go przesłuchać. Z pewnością otrzyma on pomoc psychologa. W ocenie funkcjonariuszy pomoże to ustalić przyczynę całego zajścia. Dodatkowo, wyjaśnić także, dlaczego kłótnia domowa miała tak makabryczny finał. Czy była to wina długotrwałej przemocy domowej czy ukrytego zaburzenia emocjonalnego chłopca? Jak wiadomo sprawą obecnie zajmuje się ostrowski sąd rodzinny.

Według policyjnych statystyk w ostatnim roku doszło do spadku liczby zgłoszeń przemocy domowej. Jednak funkcjonariusze sami przyznają, że wynikać to może nie ze zmniejszonej się skali przypadków, ale samego zgłaszania tego typu zdarzeń. Mniej było również zakładanych tzw. niebieskich kart względem lat ubiegłych. Psychologowie zwracają jednak uwagę, aby baczniej obserwować swoje dzieci. Okres lockdownów i przebywania w domu, mógł odcisnąć negatywne piętno na ich psychice. Szczególnie w domach, w których dotykała je przemoc ze strony jednego lub obojga rodziców czy opiekunów.

Fotografie: Polska Policja (miniatura wpisu), Facebook

Może Cię zainteresować

0
Would love your thoughts, please comment.x