×

Dramatyczne zdjęcie z Buczy. Sześciolatek przynosi jedzenie na grób matki

Są zdjęcia, które wyrażają więcej, niż jakiekolwiek słowa. Opowiadają historie, które rozdzierają serce. To dramatyczne zdjęcie z Buczy obiegło media społecznościowe w ostatnich dniach. Sześcioletni chłopiec stoi przy grobie swojej matki. Kobieta zmarła z głodu. Synek przynosi na jej grób jedzenie…

Dramatyczne zdjęcie z Buczy

Na tej wojnie ludzie giną od rosyjskich bomb i kul. Ale umierają także z głodu. Rosjanie blokują dostawy żywności i leków do okupowanych miejscowości. Sami kradną na potęgę, zabierając ludziom wszystko, co mają.

Po masakrze, którą Rosjanie urządzili ludności cywilnej w Buczy, media społecznościowe obiegło wiele dramatycznych zdjęć. Większość nie nadaje się do publikacji. Są na nich zmasakrowane, powykrzywiane, spalone zwłoki. Ciała ludzi, którzy przed śmiercią byli torturowani, okaleczani. Nagie ciała małych dzieci i kobiet. Ludzi, którzy przed 24 lutego po prostu żyli w swoich domach, w swoich miejscowościach. Cieszyli się życiem.

Są też zdjęcia takie jak to. Nie widać na nim zwłok, widać natomiast małego chłopca, który stoi nad grobem mamy. Kobietę pochowano w domowym ogródku. Nie zginęła od rosyjskiej kuli. To była śmierć głodowa.

Chłopiec przyniósł mamie sok

Dzieci na wojnie bardzo szybko dorastają. Ten sześcioletni chłopiec już nigdy nie będzie mógł przytulić się do mamy. Ale sam nadal „opiekuje się” mamą tak, jak umie.

Jak możemy się domyślać, chłopiec widział, jak kobieta umiera z głodu. Teraz przynosi żywność na jej grób.

Słyszeliście już tę historię. Pochowana jest tu kobieta, która zmarła z głodu. (…) Fotograf widział, jak jej synek przyniósł na grób sok i konserwy

— czytamy na Twitterze.

Bucza stała się symbolem bestialstwa i rosyjskich zbrodni. Ale takich miejsc na mapie Ukrainy jest o wiele więcej. Czy winnych spotka zasłużona kara? Czy to się wreszcie skończy?

Fotografie: Twitter (miniatura wpisu), Twitter

Może Cię zainteresować

0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
zamknij