×

Dramatyczne lądowanie samolotu! Wiatr rzucał na boki wielką maszyną niczym zabawką

Przerażające chwile przeżywali zebrani na pokładzie pasażerowie! Dramatyczne lądowanie samolotu zostało zarejestrowane przez kamery.

Dramatyczne lądowanie samolotu

Był to przerażający moment, kiedy zawrócony samolot linii lotniczych Wizz Air lądował w Birmingham. Sztorm Ciara kołysał samolotem, jak gdyby ten był malutką zabawką!

Airbus A321 to potężna maszyna pasażerka, na której pokładzie może się zmieścić nawet 200 pasażerów. Pomimo 45 metrów wiatr miotał nim we wszystkie strony. Samolot, lecący z Warszawy początkowo miał lądować w Londynie, ale został skierowany do Birmingham z powodu pogody. 

Kapitanem, który dał pokaz niezwykłych umiejętności okazał się nasz rodak!

Polski lotnik

Na filmiku zamieszczonym w sieci widać, jak maszyna walczy z pogodą. W wielu momentach od tragedii dzielą centymetry, jednak pilot zachował zimną krew.

Okazało się, że za sterami maszyny oraz za wykonanie niezwykle trudnego manewru odpowiada polski kapitan Grzegorz Siekierda. Orkan Sabina oraz sztorm Ciara skutecznie unieruchomiły wiele lotnisk w Europie. Linie lotnicze nie chcą ryzykować zdrowiem i życiem pasażerów.

Kilku pasażerów podziękowało pod nagraniem z lądowania za ten wspaniały wyczyn:

Ja i mój mąż byliśmy na pokładzie i wierzcie mi, to było arcydzieło lądowania. Czapki z głów dla kapitana Grzegorza Siekierdy

Brawo panowie piloci, tym samolotem leciał mój syn… Dziękuję….

To się nazywają dopiero stalowe nerwy i pełen profesjonalizm! ?

Źródła: news.yahoo.com, www.wp.pl, www.radiozet.pl, biznes.wprost.pl, podroze.onet.pl
Fotografie: YouTube (miniatura wpisu),

Może Cię zainteresować

zamknij