×

Dramatyczna sytuacja na Krymie. Szpitale i kostnice pełne żołnierzy

Dramatyczna sytuacja na Krymie: szpital, do którego przywozi się rannych rosyjskich żołnierzy, jest przepełniony. Także kostnice są pełne ciał żołnierzy. Czy naprawdę wierzyli, że Ukraińcy przywitają ich kwiatami…?

Jak Rosja traktuje swoich żołnierzy?

„Strzelamy tylko do obiektów wojskowych” – twierdzą Rosjanie i z zimną krwią powtarzają te kłamstwa nawet wtedy, gdy pociski uderzają w przedszkola, szpitale, bloki mieszkalne.

W kłamstwa Putina nie wierzą już nawet niektórzy rosyjscy żołnierze. W wielu przypadkach to młodzi chłopcy, którym wtłoczono do głowy propagandę. Morale w rosyjskiej armii są bardzo słabe. Do mediów docierają informacje o żołnierzach, którzy nie mają paliwa i okradają sklepy, ponieważ są głodni.

Wczoraj pojawiły się też informacje o mobilnych krematoriach, które mają podążać za rosyjskimi oddziałami, żeby ukrywać straty wojskowe w armii Kremla.

Dramatyczna sytuacja na Krymie

Do zaanektowanego przez Rosję Krymu przywożeni są rosyjscy żołnierze, którzy ucierpieli w walce. W Krasnoperekopsku  na terenie szpitala utworzono mobilny wojskowy szpital. Pracowników wpuszcza się do pracy tylko na podstawie przepustek, po skontrolowaniu samochodów. Szpital jest w pełni obłożony, a chirurdzy pracują tam non stop. Nie wypuszcza się ich do domu.

Mobilny wojskowy szpital na terenie szpitala w Krasnoperekopsku jest pełen, chirurgów nie wypuszcza się do domu, pełna jest kostnica

– mówi rozmówca korespondenta portalu Krym Realii.

Jak podaje Polsat News, także kostnica w Armiańsku na północy Krymu jest pełna ciał żołnierzy. Tak według materiałów zamieszczonych w serwisie YouTube.com wyglądają mobilne krematoria.

Fotografie: YouTube/Zdj. poglądowe (miniatura wpisu),

Może Cię zainteresować

zamknij