×

Bydgoska policja prosi o pomoc w poszukiwaniach morderczyni, która nie wróciła z przepustki

Policja poszukuje Doroty Kaźmierskiej, która została skazana na 25 lat pozbawienia wolności za zabójstwo męża. Kobieta w 2013 roku wyszła na przepustkę, do zakładu jednak już nie wróciła.

Do zbrodni doszło w nocy z 29 na 30 maja 2008 roku w Bydgoszczy. Po zastrzeleniu męża, kobieta wezwała policję

O sprawie było głośno w mediach, gdyż w trakcie procesu głos zabrały stowarzyszenia broniące ofiar przemocy domowej. Domagano się okoliczności łagodzących, zgodnie z opinią osób trzecich odpowiednia interwencja państwa mogłaby zapobiec tragedii.

Dorota Kaźmierska wielokrotnie szukała pomocy w hostelu dla ofiar przemocy domowej

Właśnie tam kobieta wraz z dziećmi szukała schronienia przed mężem, który znęcał się nad rodziną. O sytuacji skazanej wiedziała również jej matka. Z czasem jednak małżonkom udało się pogodzić i znaleźć nić porozumienia. Jak się później okazało, tylko pozornie.

Przemoc psychiczna i fizyczna doprowadziły kobietę na skraj. W swoje urodziny zastrzeliła męża ze strzelby

Po zabójstwie Dorota wezwała policję i do wszystkiego się przyznała. W 2010 roku sąd skazał ją na 25 lat pozbawienia wolności. Jednak z powodu choroby syna, 14 października 2013 roku Dorocie Kaźmierskiej udzielono przepustki. Do zakładu karnego jednak nie wróciła i słuch po niej zaginął.

13 marca br Sąd Okręgowy w Bydgoszczy wydał list gończy za Dorotą Kaźmierską. Została również wyznaczona nagroda o wartości 10 tys złotych

Policja prosi o wszelkie informacje, które mogą pomóc w znalezieniu skazanej. Śledczy podejrzewają, że Kaźmierska uciekła za granicę, jest to zresztą najbardziej prawdopodobny scenariusz.

Polecane

Może Cię zainteresować