5-latka błagała rodziców, aby się nad nią nie znęcali. Notatki znalezione w jej domu przerażają

Policja aresztowała w środę 13 czerwca małżeństwo z Tokio pod zarzutem pozostawienia 5-letniej córki bez odpowiedniej opieki medycznej, co doprowadziło do jej śmierci.

Według policji, 33-letni Yudai Funato i jego 25-letnia żona Yuri, nie tylko zaniedbywali dziecko, ale znęcali się nad nim fizycznie. Od końca stycznia córka kobiety chorowała, ale ani ona ani jej partner nie reagowali.

Głodowała i ogromnie cierpiała

Rodzice nie karmili 5-latki, czym doprowadzili do stanu, w którym dziewczynka ważyła zaledwie 12 kilogramów. Doszło także do zapalenia płuc, a to w linii prostej wywołało w przypadku dziecka sepsę. Nikt jednak nie zainteresował się tym, że malutka tak cierpi…

5-latka błagała rodziców, aby się nad nią nie znęcali. Notatki znalezione w jej domu przerażająUdostępnij

Yua umierała na ich oczach

Para celowo nie informowała lekarzy o tym, że stan zdrowia dziecka się pogorszył, ponieważ obawiała się, że ktoś zorientuje się, że dziecko było wykorzystywane. W końcu jednak po kilku dniach 25-latka zadzwoniła pod numer alarmowy, mówiąc:

Nasza córka nie jadła przez kilka dni i wymiotowała, a jej serce nie bije

Na miejscu pojawiła się policja i pogotowie. Śledczy bardzo szybko znaleźli w domu notatki, w których mała Yua pisała, żeby rodzice przestali ją wykorzystywać i bić. Prosiła ich o to, aby mieli nad nią litość… To jednak nie pomogło.

Policji udało się ustalić, że dziewczynka wstawała codziennie o 4 rano i uczyła się pisać. Wśród zapisków były słowa zapewnienia, że postara się być lepszą córką. Obecnie sprawą zajęła się prokuratura.

Zabiła własne dziecko…

Zdjęcie dziecka ma wyłącznie charakter poglądowy

Źródło: japantimes.co.jp, youtube.com | Fotografie: Shirley Cohen/WREG-TV