Donosił na sąsiada. Takiego zwrotu akcji się nie spodziewał

  Donosił na sąsiada. Takiego zwrotu akcji się nie spodziewał

  Źródło zdjęć: © Polska Policja
  06.04.2024 10:49

  58-letni obywatel Starogardu Gdańskiego zawiadomił lokalne służby policyjne o tym, iż jego sąsiad znajduje się na liście osób poszukiwanych. Jakie było zdziwienie policjantów, kiedy odkryli, że to zgłaszający ma nieuregulowane rachunki z wymiarem sprawiedliwości.

  Niespotykane doniesienie miało miejsce w czwartek, 4 kwietnia w Starogardzie Gdańskim. Do ekipy patrolującej podeszła osoba w wieku 58 lat, zwracając uwagę na to, że jego sąsiad powinien być w kręgu zainteresowania policji. To spowodowało, że funkcjonariusze zainicjowali standardowe procedury sprawdzające, które przyniosły zaskakujący rezultat.

  W trakcie weryfikacji danych zgłaszającego, zgodnie z protokołem, ustalono, iż to on figurował na liście osób poszukiwanych. Został on wcześniej skazany za czyny oszukańcze, w wyniku czego wymierzono mu karę pozbawienia wolności na okres 90 dni.

  Ciąg dalszy informacji znajduje się poniżej materiału wideo

  Porucznik Marcin Kunka - rzecznik prasowy policji w Starogardzie Gdańskim przekazał, że do patrolu, będącego w trakcie obchodu miasta, zwrócił się pewien 58-letni obywatel Kociewia, z informacją o poszukiwanym przez prawo sąsiedzie. Działając według zaplanowanej procedury, funkcjonariusze w pierwszej kolejności dokonali sprawdzenia danych mężczyzny w bazach policyjnych.

  Sąsiad okazał się niewinny

  W końcu, na skutek swojej próby doniesienia, 58-latek sam został umieszczony za kratami na okres trzymiesięczny. Choć to zakończyłoby większość przypadków, śledztwo poszło dalej - funkcjonariusze postanowili dokładniej przyjrzeć się wspomnianemu sąsiadowi.
  Przybywszy na wskazane miejsce i dokonując legitymowania mężczyzny, natrafili na kolejne nieoczekiwane odkrycie. Mianowicie okazało się, że mężczyzna ów nie miał na swoim koncie żadnych skazujących go wyroków czy zagrożeń. Co więcej, jak zaznaczył rzecznik policji, miał on nawet nieskalaną kartotekę kryminalną.
  Źródło artykułu:o2pl
  Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
  Zobacz także