Tusk dodał zdjęcie, jak biega po Nowym Jorku. Internauci skupili się na jednym szczególe

Przewodniczący Rad Europejskiej – Donald Tusk znany jest ze swojego zamiłowania do sportu. Bardzo często udzielał się w różnego typu akcjach promujących aktywność fizyczną. W myśl idei – ruch to zdrowie Tusk postanowił opublikować zdjęcie, na którym widzimy jak aktywnie spędza czas w Nowym Jorku. Uwagę internautów przykuł jednak jeden mały szczegół.

Opublikowane przez byłego premiera Polski zdjęcie szybko obiegło media. Wszystko za sprawą symbolu, jaki Tusk umieścił na swojej koszulce.

Promocja Polski

Donald Tusk oprócz zamiłowania do sportu znany jest również z promocji naszego kraju na arenie międzynarodowej. Były premier do porannego joggingu wybrał koszulkę, na której widnieje… godło Polski. Tusk z dumą prezentuje na piersi symbol naszego kraju. Natomiast pod opublikowanym zdjęciem widnieje podpis:

Poranny bieg w Nowym Jorku, a Statua Wolności za mną … mocne przypomnienie tego, co tak bardzo podziwiam w tym kraju. #newyork #statueofliberty #freedom #rning

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez Donald Tusk (@donaldtusk)

Reakcje internautów

Zdjęcie Donalda Tuska nie mogło umknąć uwadze internautów, którzy postanowili odnieść się głównie do orzełka znajdującego się na piersi byłego premiera Polski.

Orzełek na podkoszulku nie powinna być flaga Niemiec, albo Pani Angeli ?

Gościu od tego orzełka to trzymaj się z daleka. On należy do ludzi godnych

Musi biegać bo jak mu zabiorą ochronę to będzie mu potrzebny spryt w nogach.

To kolejny raz

Zamieszczonym wpisem Tusk podbił serca polskich internautów! Przypomnijmy, że nie to nie pierwszy raz, kiedy nasz były Premier publikuje tego typu zdjęcie. Kilka miesięcy temu na jego koncie pojawiła się bardzo podobna fotografia wykonana w Brukseli. Tam również pojawił się element promujący Polskę.

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez Donald Tusk (@donaldtusk)

Źródło: wprost.pl, fakt.pl, wiadomosci.wp.pl | Fotografie: instagram.com, flickr.com