×

Donald Trump i pierwsza dama mają koronawirusa. Wiadomo, kto ich zaraził

Prezydent Donald Trump zakażony koronawirusem. Pozytywny test otrzymała także pierwsza dama USA, Melania Trump. Wiadomo już, kto zaraził parę prezydencką.

Donald Trump zakażony koronawirusem

Prezydent Donald Trump poinformował, że on i pierwsza dama Melania Trump otrzymali pozytywny wynik testu na koronawirusa. Amerykańska para prezydencka poddała się kwarantannie.

Ja i Melania Trump uzyskaliśmy pozytywny wynik testu na koronawirusa. Niezwłocznie rozpoczniemy kwarantannę i okres leczenia. Razem przez to przejdziemy

– napisał prezydent USA na Twitterze.

Osobisty lekarz pary prezydenckiej Sean Conley zapewnił, że zarówno Donald, jak i Melania Trump czują się dobrze. Wraził też nadzieję, że prezydent będzie „kontynuował wykonywanie swoich obowiązków bez żadnych zakłóceń”.

Jednak koronawirus może okazać się szczególnie niebezpieczny dla amerykańskiego prezydenta. Trump ma już 74-lata i znajduje się w grupie największego ryzyka.

Kto zaraził parę prezydencką?

Kilka godzin przed uzyskaniem pozytywnego testu na koronawirusa, Donald Trump za pośrednictwem Twittera poinformował, że test na COVID-19 dał pozytywny rezultat u jego doradczyni Hope Hicks. Wspólnie podróżowali oni na pokładzie samolotu Air Force One, gdy prezydent zmierzał na wtorkową debatę do Cleveland w Ohio oraz na środowy wiec w Minnesocie.

Hope Hicks, która tak ciężko pracowała, nawet bez najmniejszej przerwy, właśnie uzyskała pozytywny wynik testu na obecność COVID-19. Okropne! Pierwsza Dama i ja czekamy na wyniki naszych testów. W międzyczasie rozpoczniemy proces kwarantanny!

– napisał Donald Trump.

Na razie nie wiadomo dokładnie, ilu pracowników Białego Domu jest zakażonych koronawirusem. Jak zauważają amerykańskie media, wielu urzędników, tak samo jak prezydent USA, lekceważyło zagrożenie. Nie nosili maseczek i nie przestrzegali zasad dystansu.

Za 32 dni w USA odbędą się wybory prezydenckie. Na początku listopada okaże się, czy Donald Trump wywalczył reelekcję. Jego kontrkandydatem jest Joe Biden.

Źródła: www.o2.pl, wiadomosci.wp.pl, wiadomosci.onet.pl, wiadomosci.gazeta.pl
Fotografie: Twitter

Może Cię zainteresować