×

Donald Trump w szpitalu! Prezydent USA ma „problemy z oddychaniem”

Wczoraj świat obiegła informacja, że prezydent USA wraz małżonką mają koronawirusa. Dziś Donald Trump jest w szpitalu, aby poddać się leczeniu. Jak podaje CNN, powodem hospitalizacji są „problemy z oddychaniem”.

Prezydent USA ma koronawirusa

Wczoraj (2 października) zagraniczne media podały, że Donald Trump ma koronawirusa. Na Twitterze prezydent USA poinformował, że on i jego żona Melania otrzymali pozytywne wyniki testów na koronawirusa.

Ja i Melania Trump uzyskaliśmy pozytywny wynik testu na koronawirusa. Niezwłocznie rozpoczniemy kwarantannę i okres leczenia. Razem przez to przejdziemy

– napisał Donald Trump w piątek rano czasu polskiego.

Prezydent Stanów Zjednoczonych już wcześniej trafił na kwarantannę, gdy zakażenie SARS-CoV-2 wykryto u jednej z jego współpracownic.

Jeszcze wczoraj osobisty lekarz pary prezydenckiej Sean Conley zapewnił, że zarówno Donald, jak i Melania Trump czują się dobrze. Wraził też nadzieję, że prezydent będzie „kontynuował wykonywanie swoich obowiązków bez żadnych zakłóceń”.

Donald Trump w szpitalu

W piątek późnym popołudniem Donald Trump opuścił jednak Biały Dom i został przetransportowany do wojskowego centrum medycznego imienia Waltera Reeda. Prezydent USA szedł o własnych siłach do helikoptera Marine One. Na twarzy miał czarną maskę.

Chwilę wcześniej umieścił na Twitterze krótkie nagranie wideo. Podziękował w nim za „ogromne wsparcie” jakie otrzymuje:

Dziękuję wszystkim za wsparcie. Udaję się do szpitala Walter Reed. Czuję się dobrze, ale musimy być pewni, że wszystko ułoży się prawidłowo. Pierwsza Dama też czuje się dobrze. Dziękuję bardzo, nigdy tego nie zapomnę

– mówił prezydent.

W jakim stanie jest prezydent USA?

W mediach pojawiają się sprzeczne informacje odnośnie zdrowia Donalda Trumpa. Późnym wieczorem w piątek telewizja CNN, powołując się na anonimowe źródło, podała, że prezydent miał „problemy z oddychaniem” i „był bardzo zmęczony”. Wedle stacji współpracownicy Trumpa byli zaniepokojeni.

Dr Sean Conley uspokoił jednak wszystkich i poinformował, że „prezydent jest zmęczony, ale w dobrym nastroju”. Lekarz dodał także, że Trump jest leczony z użyciem leku firmy Regeneron. Jest to lek z cynkiem, witaminą D, famotydyną, melatoniną oraz aspiryną. Otrzymuje także sporą dawkę przeciwciał, które ułatwiają jego organizmowi walkę z wirusem.

Prezydent Trump jest w dobrym nastroju, ma lekkie symptomy zakażenia, ale pracował przez cały dzień

Rzeczniczka Białego Domu Kayleigh McEnany przyznała, że prezydentowi podano także remdesivir, a w związku z zaleceniami lekarza, przez kilka dni Trump będzie pracować z ośrodka Walter Reed.

Wbrew obiegowej opinii, prezydent USA nie musi mieć podawanego tlenu i oddycha samodzielnie, bez większych trudności. W sobotę (3 października) nad ranem polskiego czasu sam Donald Trump zamieścił na Twitterze uspokajający wpis:

Myślę, że wszystko idzie dobrze! Dziękuję wam wszystkim. Kocham was.

Źródła: tvn24.pl, www.onet.pl, www.rmf24.pl, wyborcza.pl
Fotografie: Twitter

Może Cię zainteresować