×

Trump w czasie wizyty u Elżbiety II nie okazał jej szacunku. Królowa była zażenowana

Wizyta Donalda Trumpa oraz jego małżonki Melanii z pewnością nie zostanie dobrze zapamiętana w Wielkiej Brytanii. Prezydent USA kilka razy złamał protokół dyplomatyczny. Angielscy internauci nie pozostawili na nim suchej nitki… Delikatnie mówiąc jego zachowanie bardzo im się nie spodobało.

Nieakceptowalne zachowanie

Wiele osób uważa, że Donald Trump nie okazał Królowej Elżbiecie II należytego szacunku w czasie wizyty w Wielkiej Brytanii. Mówi się, że nawet sama monarchini była zażenowana zachowaniem swojego gościa. Na jednym z nagrań udało się uchwycić, że zwróciła mu nawet uwagę, ale niewiele to dało… Już od samego początku nic nie szło zgodnie z planem.

Spóźnienie

Pierwsza para USA na spotkanie z Królową Elżbietą II spóźniła się ponad 15 minut. Uwadze mediów nie umknęła irytacja monarchini, która co chwilę wymownie spoglądała na zegarek.

To był jednak dopiero początek…

Kolejna wpadka zdarzyła się kilka sekund po przybyciu Donalda oraz Melanii na miejsce. Gdy podeszli do monarchini nie dygnęli tak, jak jest to nakazane przez protokół, a przywitali się z nią podając jej dłonie. W rozmowie z mediami dyrektor ds. komunikacji pierwszej damy zapewnił, że prezydentowa doskonale wiedziała o tym, jak powinna przywitać królową.

Największa wpadka

Wcześniejsze zdarzenia z pewnością były dużym nietaktem ze strony gości z USA, jednak ten ostatni jest zdecydowanie najgorszy. W czasie podziwiania straży honorowej Donald Trump wyprzedził królową i jak gdyby nigdy nic zostawił ją w tyle. Gdy w końcu zorientował się, że źle postąpił, stanął w miejscu. Zrobił to jednak w taki sposób, że królowa nie była pewna, z której strony może go wyminąć. To był właśnie moment, w którym Elżbieta II nie wytrzymała i zwróciła mu uwagę. Wskazała mu, gdzie ma iść oraz dała do zrozumienia, że to ona powinna podążać pierwsza. On jednak nie zbyt wziął sobie jej słowa do serca…

Internauci nie zostawili na nim suchej nitki

Niewłaściwe zachowania prezydenta USA nie umknęły uwadze internautów, którzy szeroko je komentowali. Oto niektóre z łagodniejszych wypowiedzi:

Co za gość. Kompletny brak szacunku i klasy

Zachował się jak totalny ignorant

Jak można w taki sposób traktować królową. To niespuszczalne

Mam nadzieję, że to jego ostatnia wizyta w naszym kraju

Może i jest u nas pierwszy raz, ale mam nadzieję, że ostatni. Jak tak w ogóle można. Zero przygotowania i całkowity brak szacunku

A Wy co myślicie na temat zachowania Donalda Trampa w czasie taj wizyty?

Może Cię zainteresować

zamknij