Dom za "grosze". Czy można go zbudować za 53 tys. zł?

  Dom za "grosze". Czy można go zbudować za 53 tys. zł?

  Dom za 50 tys. zł? Wystarczyło trochę sprytu
  Dom za 50 tys. zł? Wystarczyło trochę sprytu
  Źródło zdjęć: © WP
  06.04.2024 12:00

  Budowa domu jednorodzinnego za 53 tysiące złotych? Wielu uznałoby to za przedsięwzięcie niewykonalne. A jednak głównemu bohaterowi programu "Pomysł na dom" udało się osiągnąć ten cel, i to w dodatku samodzielnie. Jak mu się to udało? Kluczem do sukcesu były wytrwałość, determinacja i gotowość do podjęcia trudnej pracy, a także odrobina przebiegłości.

  Głównym bohaterem najświeższej odsłony "Pomysłu na dom" jest Kamil Andrzejewski, który jako młody chłopak wyjechał do Anglii. Jak opowiada w programie, przez ten czas pracował na farmach, zbierając owoce, a następnie został zatrudniony jako pomocnik na budowie. Po sześciu latach ciężkiej pracy zarobił pewną sumę, wrócił do Polski i postanowił spełnić marzenie o własnym domu.

  Podkreśla, że choć zbudowany dom ma swoje niedoskonałości, to stał się dla niego cenną lekcją. - Jak to mówią, pierwszy dom trzeba zepsuć, więc popełniłem wiele błędów. Ale przy okazji wiele się nauczyłem. Dużo rozwiązań wykorzystuję do dzisiaj - zaznacza Andrzejewski.

  Dom ma wymiary około 8,5 m długości i 7 m szerokości, a powierzchnia użytkowa wynosi ok. 45 m2. A co kryje jego wnętrze? Odpowiedź na to pytanie można znaleźć, oglądając "Pomysł na dom":

  Ciąg dalszy artykułu znajduje się poniżej wideo.

  Zbudował dom za 53 tys pod klucz. Na 45 m2 dwie sypialnie, łazienka i kuchnia - Pomysł na Dom #94

  Wytrwałość, nieustępliwość i gotowość do wytężonej pracy - te cechy pozwoliły Kamilowi Andrzejewskiemu wybudować dom za relatywnie niewielkie pieniądze. Nie można zapominać o kreatywności i zdolnościach organizacyjnych, które przyczyniły się do znacznych oszczędności. - Przed budową zakupiłem busa za 5 tys. zł. Przewiozłem nim, można powiedzieć, cały dom, przyjechały nim wszystkie materiały. Inwestycja szybko się zwróciła - dodaje.

  "Pomysł na dom"

  "Pomysł na Dom" to program prezentowany przez Wirtualną Polskę, gdzie prowadzący Kuba Jankowski odkrywa przed widzami projekty domów, mieszkań i apartamentów, które fascynują swoją oryginalnością i imponują wykonaniem. Obejrzeć można zarówno małe domy o powierzchni do 35 metrów kwadratowych, proste domki letniskowe wycenione na 6 tysięcy złotych, jak i luksusowe rezydencje jednorodzinne kosztujące nawet milion złotych.

  Program odpowiada także na pytania dotyczące budowy w sposób ekonomiczny i szybki, technologii budownictwa, trwałości domów drewnianych, efektywnego ocieplenia domów czy zabezpieczenia kontenera przed kondensacją wody i wiele innych.

  Źródło artykułu:money.pl
  Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
  Zobacz także