Dodaj dwie łyżki do gotujących się ziemniaków. Wyjdą idealne

  Dodaj dwie łyżki do gotujących się ziemniaków. Wyjdą idealne

  Jak zrobić idealne ziemniaki?
  Jak zrobić idealne ziemniaki?
  Źródło zdjęć: © Adobe Stock
  04.04.2024 14:10

  Wielu mieszkańców Polski nie potrafi wyobrazić sobie obiadowego posiłku bez obecności ziemniaków. Te warzywa często goszczą na naszych talerzach, na przykład obok klasycznego kotleta schabowego i różnorodnych surówek. Aby ziemniaki zachowały swoje najlepsze właściwości smakowe, warto znać sprawdzony sposób na ich gotowanie. Oto technika, która nie tylko zapobiega rozpadowi się bulw podczas gotowania, ale także znacząco podnosi ich walory smakowe.

  Może się wydawać, że gotowanie ziemniaków to nic trudnego. Jednakże, ze względu na dużą absorpcję wody, warzywa te często tracą swój naturalny smak. Aby temu przeciwdziałać, wskazane jest dodanie do wody produktu, który z pewnością każdy znajdzie w swojej kuchni.

  Ta łatwa w realizacji porada była znana już naszym babciom, więc warto pamiętać o niej i stosować w trakcie przyrządzania codziennych posiłków.

  Treść kontynuowana jest poniżej materiału wideo.

  Dodaj do gotujących się ziemniaków

  Aby ziemniaki nie pochłaniały zbyt dużo wody podczas gotowania i aby były pełne smaku, do garnka należy dodać dwie łyżki soku z cytryny. Dzięki temu warzywa zachowają swą integralność i nie będą się rozpadać. Co więcej, cytryna nie tylko podnosi smak ziemniaków, ale także nie przytłacza go, pozwala zachować ich zwartą strukturę.

  Kolejnym przykładem na urozmaicenie smaku ziemniaków jest dodanie do gotującej się wody kilku liści laurowych. Dwa takie liście dodane do garnka z ziemniakami sprawią, że w kuchni rozniesie się przyjemny aromat. Ważne jednak, by w przypadku gotowania mniejszej ilości warzyw, zachować umiar – jeden liść laurowy zupełnie wystarczy do mniejszej niż kilogram porcji.

  Alternatywą dla soku z cytryny może być także niewielka ilość octu, która nada ziemniakom intensywniejszy i ostrzejszy smak.

  Inna metoda na poprawę smaku ziemniaków to dodanie do wody kilku rozgniecionych ząbków czosnku. W zależności od własnych preferencji można dostosować ich ilość, aczkolwiek typowo dodaje się od 2 do 4 ząbków. Nie zapomnij ich usunąć przed podaniem potrawy na stół.

  Źródło artykułu:WP Kobieta
  Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
  Zobacz także