×

Do Polski nadciąga fala ciepła! Na termometrach nawet 28 stopni Celsjusza

Do Polski nadciąga fala ciepła! Według synoptyków, na dniach na termometrach zobaczymy nawet 28 stopni. Ale piękną pogodą nie zdążymy się nacieszyć, ponieważ w weekend do kraju dotrze niż z Norwegii.

Do Polski nadciąga fala ciepła!

Stęsknieni za latem? Spragnieni ciepła i słońca? Synoptycy mają dobre wieści! Chociaż pogoda w ostatnich tygodniach raczej nas nie rozpieszczała, teraz możemy liczyć na pierwsze naprawdę upalne dni.

Kilka dni temu brytyjskie media donosiły o pierwszej fali ciepła w Wielkiej Brytanii. Teraz również do Polski dotarła piękna, słoneczna pogoda. Już wczoraj odczuwaliśmy pierwsze oznaki ocieplenia. Według synoptyków z portalu Fanipogody.pl, ma to związek z faktem, że do Europy z dużą siłą napływa gorące powietrze pochodzenia zwrotnikowego.

W praktyce oznacza to prawdziwy powiew lata: termometry w Polsce wskażą nawet blisko 30 stopni Celsjusza!

W środę 11 maja temperatura w zachodniej części kraju zbliży się do 30 stopni. Również w pozostałej części kraju słupki rtęci przekroczą 20 stopni Celsjusza.

Wysokie temperatury i słoneczna pogoda utrzymają się do piątku. W czwartek nad Polską mogą się pojawić gwałtowne burze.

Od wtorku nad zachodnią Polskę zacznie napływać ciepła i wilgotna masa powietrza znad Atlantyku i zachodniej Europy. W takim powietrzu cała Polska pozostanie do piątku włącznie, a w sobotę i niedzielę nieco się ochłodzi

– informują meteorolodzy IMGW.

W weekend ochłodzenie

Kto czekał na powiew lata, powinien korzystać z niego w najbliższych dniach, bo już w weekend pogoda znów ma się zmienić. Ochłodzenie przyniesie niż znad Norwegii.

Weekendowe ochłodzenie przyniesie nam niż znad Norwegii. Dominować będą pogodne poranki i stopniowy wzrost zachmurzenia w ciągu dnia, miejscami z przelotnymi opadami deszczu

– zapowiadają synoptycy.

W sobotę temperatura spadnie do 10 stopni nad morzem i 18 na południowym wschodzie. Z kolei w niedzielę termometry wskażą maksymalnie od 11 do 16 stopni Celsjusza. Jeszcze chłodniej będzie w górach. Tam na termometrach zobaczymy maksymalnie 6 stopni.

Fotografie: Twitter, YouTube

Może Cię zainteresować

0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
zamknij