×

5 wskazówek, dzięki którym będziesz żyć długo i szczęśliwie. Warto się do nich stosować

Jak żyć długo i szczęśliwie? To pytanie, na które ciężko udzielić jednoznacznej odpowiedzi.

Nie od dziś wiadomo, że mężczyźni statystycznie żyją krócej od kobiet. Średnia długość życia panów to 79 lat, podczas gdy średnia życia kobiet wynosi 82 lata. Jak to wytłumaczyć?

Powodem, dla którego kobiety często „przeżywają mężczyzn” jest genetyka. Kobiety mają dwa chromosomy X, co daje im zabezpieczenie, kiedy dojdzie do mutacji jednego z nich. Oczywiście to tylko jeden z czynników, który może wpłynąć na to, że panie statystycznie żyją dłużej.

Czy można wpłynąć na długość swojego życia? Oczywiście, że TAK! Oto 6 czynników, które Ci w tym pomogą.

#1 Wpatruj się w kobiece piersi

Choć może to wydawać się dziwne, naprawdę działa! Ten sam efekt uzyskujemy, gdy patrzymy na urocze zwierzęta. Badanie z 2012 roku, które zostało opublikowane w Archiver of Internal Medicine, dotyczyło wpływu pozytywnego myślenia na zdrowie mężczyzn. Okazało się, że rok pozytywnego nastawienia i myślenia miał ogromny wpływ na zdrowie badanych.

#2 Uprawiaj dużo seksu

Pixabay

Badanie przeprowadzone przez BMJ wykazało, że w ten sposób mężczyźni mogą zmniejszyć swoją umieralność nawet o 50%. Wszystko to zależy od samopoczucia, a także od stresu, który w dużym stopniu wpływa na stan naszego zdrowia.

Seks uwalnia serotoninę, czyli hormon szczęścia, który sprawia, że czujemy się lepiej. Badania dowodzą, że długość życia u osób, które były aktywne seksualnie, wzrosła o 3 do 8 lat.

#3 Weź ślub

Pexels

Statystyki pokazują, że żonaci mężczyźni żyją dłużej. Zależy to jednak od wieku, w którym biorą ślub. Badania pokazują, że Ci, którzy pobrali się po 25 roku życia, żyli dłużej niż ci, którzy pobrali się wcześniej.

#4 Miej dzieci

Mężczyźni, którzy pobierają się i mają dzieci, żyją dłużej niż ci, którzy tego nie robią. Badania opublikowane w Journal of Epidemiology Community Health pokazują, że rodzice żyją o osiem miesięcy dłużej.

#5 Bądź odpowiedzialny

Poczucie odpowiedzialności czyni cuda. Badanie opublikowane w Journal of Personality and Social Psychology wykazało, że osoby starsze mieszkające w domach opieki, którym były powierzone zadania, żyły dłużej, ponieważ były odpowiedzialne za swoje czyny.

Może Cię zainteresować

zamknij