×

Długoterminowa pogoda na wakacje 2022. Część będzie znacznie chłodniejsza

Lato zbliża się wielkimi krokami. Jaka będzie długoterminowa pogoda na wakacje 2022? Synoptycy zapowiadają, że lato będzie w tym roku bardziej upalne niż w ostatnich. Wyjątek od tej reguły będzie stanowił jednak jeden miesiąc.

Długoterminowa pogoda na wakacje

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW) podzielił się eksperymentalną, długoterminową prognozą pogody na okres wakacyjny.

Prognoza – czerwiec 2022

Eksperci zauważają, że pogoda w czerwcu nie powinna nas zaskoczyć. Nie będzie znaczących odstępstw od normy wieloletniej, zarówno pod kątem opadów, jak i temperatury.

Średnia miesięczna temperatura powietrza oraz miesięczna suma opadów atmosferycznych w całej Polsce powinna mieścić się w zakresie normy wieloletniej z lat 1991-2020.

Długoterminowa pogoda na wakacje 2022
IMGW

Prognoza pogody na lipiec 2022

Lipiec ma być zdecydowanie cieplejszy. Będzie wyróżniał się na tle analogicznego miesiąca z poprzednich lat. IMGW informuje, że średnia miesięczna temperatura powietrza w całej Polsce powinna kształtować się powyżej wieloletniej normy z lat 1991-2020. Suma opadów atmosferycznych prawdopodobnie będzie mieścić się natomiast w zakresie wieloletniej normy.

Długoterminowa pogoda na wakacje 2022
IMGW

Prognoza pogody na sierpień 2022

Sierpień nie będzie już tak upalny w północnej części Polski. Średnia miesięczna temperatura powietrza w tej części kraju będzie prawdopodobnie kształtować się poniżej wieloletniej normy z lat 1991-2020. Na północy Polski spodziewane są także w sierpniu obfite opady deszczu – powyżej wieloletniej normy. W południowej części Polski średnia miesięczna temperatura powietrza w odniesieniu do temperatury ze wspomnianych ram czasowych powinna być w normie, podobnie jak suma opadów.

Długoterminowa pogoda na wakacje 2022
IMGW

Prognoza pogody na wrzesień 2022

Wrzesień, podobnie jak lipiec, powinien być w całym kraju cieplejszy niż wskazywała na to średnia temperatura powietrza z lat 1991-2010. Suma opadów atmosferycznych powinna natomiast mieścić się w zakresie wieloletniej normy.

Długoterminowa pogoda na wakacje 2022
IMGW
Źródła: www.tvp.info, www.imgw.pl
Fotografie: www.imgw.pl

Może Cię zainteresować

0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
zamknij