×

Dlaczego Lewandowscy nie ochrzcili Laury? Ich starsza córka miała przyjęcie

Dlaczego Lewandowscy nie ochrzcili Laury? To pytanie zadaje sobie wiele osób, bo chociaż coraz bardziej staje się modne nieurządzanie chrzcin, to jednak starsza córka pary przyjęła sakrament i miała wyprawione wyjątkowe przyjęcie. Czy Ania i Robert nagle zmienili poglądy, czy powodem jest coś zupełnie innego? Znana trenerka postanowiła to wyjaśnić.

Druga córka w rodzinie

Na początku maja Lewandowscy zostali po raz kolejny rodzicami. Na świat przyszła druga córka Anny i Roberta, dołączając do niemal równo trzy lata od niej starszej siostry, Klary.

Chociaż młodsza córeczka Lewandowskich już od 7 miesięcy jest na świecie, jeszcze nie została ochrzczona. Oczywiście chrzest nie jest obowiązkowy, a nawet coraz modniejsza jest rezygnacja z niego.

Dlaczego Lewandowscy nie ochrzcili Laury?
Instagram

Taką decyzję podjęli na przykład Majdanowie. Małgorzata Rozenek-Majdan, pochodząca z bardzo konserwatywnej rodziny, córka byłego wieloletniego skarbnika Prawa i Sprawiedliwości wytłumaczyła, że kościół w Polsce stał się tak upolityczniony, że przestało im być z nim po drodze.

Lewandowscy nigdy nie sygnalizowali, że mają z tym jakiś problem. W ogóle konsekwentnie unikają poruszania tematów światopoglądowych. Annie do tej pory obrywa się za zachowawczą postawę w czasie Strajku Kobiet, protestujących przeciwko orzeczeniu Trybunały Konstytucyjnego, nakazującego Polkom rodzenie nieuleczalnie chorych dzieci i patrzenie na ich śmierć.

Instagram

Dlaczego Lewandowscy nie ochrzcili Laury?

Lewandowscy lubią podkreślać, że religia zajmuje ważne miejsce w ich życiu. Starszą córkę, Klarę ochrzcili trzy lata temu na Mazurach, a następnie w swojej posiadłości w Stanclewie zorganizowali duże rodzinne przyjęcie.

Dlaczego Lewandowscy nie ochrzcili Laury?
Instagram

Podobną uroczystość wymarzyli sobie dla Laury, jednak uniemożliwia ją pandemia koronawirusa. Jak ujawniła Lewandowska:

Z chrzcinami nadal czekamy. Ze względu na koronawirusa nie można było podróżować, mnie nie było w Polsce pół roku. Ale teraz pojawiło się więcej dzieci, bo Milena, siostra Roberta, urodziła, więc pewnie zrobimy wspólne chrzciny Laurki z Matyldą. Dla nas to jest bardzo ważne.

Anna Lewandowska snuje refleksje
Instagram
Źródła: sport.onet.pl, viva.pl
Fotografie: www.instagram.com (miniatura wpisu), Instagram

Może Cię zainteresować

zamknij