×

Dlaczego Kamil Stoch dzisiaj nie wystartował? „Twarz zaraz eksploduje”

Dlaczego Kamil Stoch dzisiaj nie wystartował? Fani polskiego skoczka muszą czuć ogromne rozczarowanie, ponieważ nie mieli okazji zobaczyć go w niedzielę podczas zawodów Pucharu Świata w Klingenthal. PZN poinformował o decyzji sztabu szkoleniowego, a później Stoch opublikował na Instagramie porażającą wiadomość.

Najpierw podium, później decyzja o rezygnacji

Kamil Stoch w sobotnim konkursie w niemieckim Klingenthal stanął na podium. W końcu! Bo było to po raz pierwszy w tym sezonie. Skoczył najlepiej z polskich zawodników i ostatecznie zajął trzecie miejsce. Zwyciężył Austriak Stefan Kraft, a drugi był Norweg Harvol Egner Granerud.

Wielu Polaków potraktowało wynik tego konkursu, jako przełamanie złej passy Stocha. Fani skoczka liczyli, że dzisiaj Kamil poradzi sobie jeszcze lepiej. Niestety, okazało się, że zawodnik w ogóle nie pojawi się podczas dzisiejszych zmagań narciarskich.

Dlaczego Kamil Stoch dzisiaj nie wystartował?

Fani skoków narciarskich i sympatycy Kamila Stocha w niedzielny wieczór mogli przeżyć wielki zawód. Zwłaszcza, jeśli zasiadali przed telewizory, by obejrzeć, jak polski skoczek poradzi sobie podczas dzisiejszych zawodów Pucharu Świata w Klingenthal.

Wprawdzie kilka godzin wcześniej Polski Związek Narciarski przekazał fatalną informację w mediach społecznościowych, jednak nie do wszystkich dotarła ona przed rozpoczęciem się konkursu. W oświadczeniu napisano, że sztab szkoleniowy podjął decyzję o wycofaniu Kamila Stocha ze startu w niedzielnych zawodach. Jako powód, PZN podał problemy zdrowotne skoczka.

Z przykrością musimy poinformować, że z przyczyn zdrowotnych Kamil Stoch nie wystartuje w dzisiejszych zawodach Pucharu Świata w Klingenthal 😪

Kamil ma silne zapalenie zatok i po konsultacji z lekarzem sztab szkoleniowy podjął decyzję o wycofaniu Kamila ze startu…

Kamilowi życzymy dużo zdrowia i razem z nim kibicujmy dzisiaj naszym chłopakom ✊🇵🇱✊

– czytamy w poście PZN na Facebooku.

Stan zdrowia Kamila Stocha

Kamil Stoch musiał niedzielę spędzić w hotelu. Z powodu problemów zdrowotnych i silnego zapalenia zatok, które ciężko przechodzi, został wycofany z dzisiejszych zawodów PŚ w Klingenthal.

Mimo złego samopoczucia, skoczek opublikował na swoim Instagramie zdjęcie w czapce naciągniętej na oczy. Fotografię podpisał następująco:

Smuteczek. Noc nieprzespana (kolejna) i wrażenie że twarz zaraz eksploduje 💥 Zapalenie zatok wykluczyło mnie z dzisiejszych zawodów ale mam dla Was rebus: ➡️👀👼🏻👼🏻👼🏻🗻

Jak donosi Wojciech Marczyk z redakcji sportowej RMF FM, zapalenie zatok nie powinno wpłynąć na obecność Kamila Stocha w kolejnym konkursie w Engelbergu.

Dzisiaj skakać miało trzech polskich zawodników – Piotr Żyła, Paweł Wąsek i Aleksander Zniszczoł. Ten ostatni jednak nie awansował do drugiej serii.

Źródła: www.rmf.fm, niezalezna.pl, eurosport.tvn24.pl
Fotografie: YouTube (miniatura wpisu), Instagram

Może Cię zainteresować

zamknij