W 2019 roku tylko nieliczni otrzymają 500+. Muszą spełniać przede wszystkim jeden warunek

Ci rodzice, którzy zarabiają minimalną krajową mogą zapomnieć o tym, że 500+ wspomoże ich budżet. Sytuacja jest poważna, ponieważ dotyczy tysięcy polskich rodzin.

Już w 2019 roku 500+ będzie tylko dla nielicznych?

Każdy, kto otrzymywał wsparcie finansowe pod tą postacią, dobrze wie, że ten zastrzyk pieniędzy przydawał się samotnym rodzicom czy wielodzietnym rodzinom i był pomocą w cięższe dni. Niestety w grę wchodzą kryteria, według których przyznawane są 500+, a one jasno mówią, że ci, którzy będą mieć najniższą krajową, nie mogą otrzymać świadczenia. Mówi się, że wpływ na to ma ciągły wzrost wynagrodzeń, jakie otrzymują Polacy.


500 zł
Udostępnij

W chwili obecnej próg ten wynosi na osobę w rodzinie 800 złotych „na rękę”

Eksperci z serwisu money.pl szacują, że w przyszłych latach wynagrodzenie Polaków ma wzrosnąć, a to może doprowadzić do tego, że świadczenie zostanie im odebrane.

Tym samym sugeruje się, żeby nie odbierać go rodzinom, które do tej pory otrzymywały pomoc od państwa, a podnieść próg dochodowy do 972 złotych na osobę. Dzięki temu ci, którzy do tej pory korzystali z zastrzyku finansowego, nadal będą mogli z niego korzystać.

Komu to wyjdzie na dobre?

Mówi się także, że 100-złotowa podwyżka płac, która ma pomóc rodzinom, wcale nie zasili domowego budżetu tak bardzo jak 500+.

W 2019 roku tylko nieliczni otrzymają 500+. Muszą spełniać przede wszystkim jeden warunekUdostępnij
Fotografie: pixabay.com, flickr.com, hanscom.af.mil