×

Żywił się wyłącznie w McDonald’s. Efekt diety przeszedł wszelkie oczekiwania!

Zastanawialiście się kiedyś czy dieta McDonald’s może być zdrowa dla organizmu? Pewna osoba postanowiła to sprawdzić.

Dieta McDonald’s

Podobno najgłupsze pomysły zaczynają się od zakładów. Podobnie było w przypadku nauczyciela Johna Cisna. Amerykański pedagog ze szkoły ze szkoły w Colo w stanie Iowa chciał udowodnić swoim uczniom, że to nie śmieciowe jedzenie jest wyłącznie winne masowej otyłości Amerykanów. Chciał pokazać, że odpowiednie bilansowanie diety powoduje, że ciało może zachować odpowiedni bilans energetyczny.

Założył się ze swoimi podopiecznymi, że przez 90 dni będzie jadł wyłącznie dania serwowane w McDonald’s. W tym celu skontaktował się z lokalnym właścicielem restauracji, a ten zgodził się na eksperyment. Zapewnił darmowe jedzenie dla uczestnika. A ten jadł wszystko, na co miał ochotę:

Moje normalne śniadanie składało się z dwóch McMuffinów z jajkiem, miski ich owsianki i chudego mleka. Na lunch około południa była sałatka, a następnie właściwy obiad. Nie ograniczałem się. Jadłem największe hamburgery i lody. Tak więc to nie było coś na zasadzie: „Poszedł do McDonalda i jadł tylko sałatki”.

John zaznaczył jednak, że w trakcie eksperymentu zdecydowanie więcej czasu spędzał na aktywności fizycznej. Każdego dnia maszerował przez 45 minut. Wynik zaskoczył wszystkich. Po 90 dniach mężczyzna stracił aż 17 kilogramów. Do tego poziom cholesterolu u Cisna we krwi spadł mu z 249 do 170 mg/dl (miligramy na litr). To oznacza, że śmieciowe jedzenie pomogło mu w odpowiednim bilansie w tej kwestii, albowiem u zdrowego człowieka wartość ta powinna być poniżej 200 mg/dl.

Inni też próbują

Kulturysta Ryan Williams także przeprowadził eksperyment czy na „śmieciowej diecie” może on funkcjonować. Przez 30 dni żywił się wyłącznie tym, co miał na swojej karcie McDonald’s. Chciał udowodnić, że nie samo jedzenie jest ważne, ale dobór odpowiedniej ilości kcal względem trybu życia. Początkowo spożywał 2500 kalorii dziennie, co jest zalecane dla dorosłego mężczyzny.

W drugim tygodniu zmniejszył tę liczbę do 2300 kalorii. Pod koniec miesiąca ponownie zmniejszył spożycie kalorii i zaczął spożywać posiłki podczas jednego dużego siedzenia i pościł przez resztę dnia. Pod koniec miesiąca mężczyzna był lżejszy o aż 7 kilogramów, a jego poziom tkanki tłuszczowej obniżył się o 3 proc. Aby chudnąć, każdego tygodnia zmniejszał deficyt kaloryczny. Zaznaczył także, że każdego dnia ćwiczył przynajmniej przez godzinę.

Czyli słynne hasło, aby „mniej jeść” faktycznie się sprawdza ;)

Źródła: nypost.com, https://tvn24.pl/swiat/jadl-same-fast-foody-schudl-17-kg-wystarczy-uzyc-glowy-ra385275-3347063 , https://myfitness.gazeta.pl/myfitness/7,167055,24341080,przez-30-dni-jadl-tylko-w-mcdonaldzie-jakie-byly-tego-efekty.html
Fotografie: Twitter, Pixabay, Instagram

Może Cię zainteresować

zamknij