×

Księżna Diana złamała królewski protokół. Zrobiła to dla swojego syna!

Diana złamała królewski protokół. Nagranie Księżnej biorącej udział w wyścigach znów obiega Internet. Dała wtedy z siebie wszystko… boso i w spódnicy.

Kontrowersyjne zachowanie Księżnej

Księżna Diana do dzisiaj uważana jest za synonim subtelności, elegancji i kobiecości. Jednak miała ona również w sobie coś przekornego i buntowniczego. Lady Di uwielbiała ignorować protokół królewski, dlatego szybko okrzyknięto ją „księżniczką ludu”.

Dwa lata przed swoją tragiczną śmiercią w rozmowie z BBC1 wyznała:

Robię wszystko inaczej, bo nie lubię stosować się do zasad, bo wolę kierować się sercem, niż rozumem. Wiem i rozumiem, że takie podejście często pakuje mnie w kłopoty, ale ktoś musi wyjść do tych ludzi i pokazać im, że ich kocha.

Również jej wygląd budził wiele kontrowersji, zwłaszcza w królewskiej rodzinie. Księżna Diana sprzeciwiała się wszelkim zasadom dotyczącym ubioru i dzięki temu stała się ikoną stylu. Jej najgłośniejszą kreacją była czarna sukienka bez ramion i z ogromnym dekoltem, którą założyła zaraz po zaręczynach z księciem Karolem.

Diana złamała królewski protokół

Księżna Diana łamała liczne zasady królewskie, ale jeden szczególnie zapadł w pamięci. Zrobiła to w Dzień Matki w 1991 roku dla swojego syna, Williama. Chciała mu pokazać, że w tym dniu nie jest księżną, a jego mamą. Wzięła udział w wyścigu zorganizowanym w szkole. Nagranie co jakiś czas pojawia się w sieci.

Na filmie widać, jak Księżna w spódnicy i blezerze biegnie tak szybko, jak to tylko możliwe. W ogóle nie obchodziło ją wtedy, kto patrzy. Liczyła się tylko wygrana dla syna. I się to udało – zajęła pierwsze miejsce!

Jak podaje Harper’s Bazaar, młody książę Harry również wziął wtedy udział w wyścigach, ale… w worku po ziemniakach. Nie podano jednak wyniku tego starcia. Nie od dzisiaj jednak wiadomo, że Diana i Harry mieli ze sobą szczególny kontakt. A teraz syn na wiele sposobów podąża ścieżką wytyczoną przez swoją mamę.

Poniżej można obejrzeć nagranie wyścigu, w którym udział wzięła Księżna Diana, wraz z innymi mamami.

Diana złamała królewski protokół
Twitter
Diana złamała królewski protokół
Twitter
Źródła: www.instyle.com
Fotografie: Twitter (miniatura wpisu), twitter.com

Może Cię zainteresować