×

Dezynfekcja ulic i chodników w Krakowie. To nowy sposób miasta na walkę z koronawirusem

Dezynfekcja ulic i chodników w Krakowie ma służyć powstrzymaniu pandemii koronawirusa w stolicy Małopolski. Akcja dezynfekowania będzie trwała cały czas, aż do odwołania. Liczba osób, u których w województwie małopolskim potwierdzono zakażenie koronawirusem, wzrosła dziś do 12.

Dezynfekcja ulic i chodników w Krakowie

Jak informuje Miejskie Przedsiębiorstwo Oczyszczania w Krakowie, odtąd najważniejsze punkty w mieście będą poddawane dezynfekcji.

Chodzi o chodniki, place, ulice, przejścia dla pieszych, przystanki autobusowe oraz kosze na śmieci, znajdujące się przy ulicach.

Decyzję podjęto, by dzięki niej zapobiegać rozszerzaniu się koronawirusa w stolicy Małopolski.

Pięć tysięcy litrów płynu

Już tydzień temu zamówiono większą ilość skoncentrowanego płynu dezynfekującego. Pierwsza dostawa, a w niej pięć tysięcy litrów płynu dotrze na miejsce w sobotę, 21 marca. Zamówiono już kolejne.

Pracownicy wykonujący dezynfekcję będą stosować odzież ochronną ze względu na długotrwałą pracę z płynem dezynfekującym. Natomiast – jak zapewnia MPO – podczas chwilowego kontaktu z tym środkiem płyn dezynfekujący jest bezpieczny dla mieszkańców oraz zwierząt.

MPO prosi również mieszkańców Krakowa o to, by ułatwili pracownikom przeprowadzanie dezynfekcji i odsuwali się od oczyszczanych powierzchni.

12 przypadków zakażenia

W stolicy Małopolski pierwszy przypadek zakażenia koronawirusem odnotowano 9 marca. Chory to mężczyzna powyżej 60. roku życia, który wrócił z Włoch. Stan mężczyzny określany jest jako ciężki.
Druga osoba w Krakowie, u której stwierdzono zakażenie koronawirusem, to kobieta w sile wieku, która wróciła z Austrii.

Obecnie w województwie małopolskim jest 12 osób, u których potwierdzono zakażenie koronawirusem. Kwarantanną objętych w regionie jest 5309 osób.

Wczotaj, tj. 20 marca premier Ministerstwo Zdrowia podało, że liczba chorych na COVID-19 w Polsce przekroczyła już pół tysiąca.

Fotografie: Twitter (miniatura wpisu), Twitter

Może Cię zainteresować

zamknij