Pogoda zepsuje się jeszcze bardziej. Czekają nas opady deszczu ze śniegiem

W weekend nadal nie nacieszymy się wiosną. Temperatura na termometrach osiągnie od 2 do 3 st. na Przedgórzu Sudeckim, 5 st. na Dolnym Śląsku, 9 st. w centrum i nad morzem oraz maksymalnie 10 st. na północnym wschodzie.

Deszczowa sobota

W sobotę w południowej części kraju i centrum możemy spodziewać się deszczu oraz deszczu ze śniegiem. Na południu zachmurzenie będzie duże, ale jest szansa miejscowe przejaśnienia. Na podgórzu i w górach opady deszczu, a na wyżej położonych obszarach opady śniegu.

Minimalna temperatura wyniesie 3 st. na Podgórzu Sudeckim, a maksymalnie 10 stopni na północnym wschodzie kraju. W większości kraju wiatr będzie umiarkowany, jedynie nad morzem można spodziewać się silniejszych podmuchów.

Pogoda zepsuje się jeszcze bardziej. Czekają nas opady deszczu ze śniegiem
UdostępnijPexels

W nocy najcieplej na Podkarpaciu

W nocy w większości kraju należy oczekiwać dużego zachmurzenia z przejaśnieniami. Jedynie na północnym wschodzie zachmurzenie będzie małe i umiarkowane. W południowo zachodniej części kraju opady deszczu i deszczu ze śniegiem, a w wyższych partiach także śniegu. Przelotny deszcz i deszcz ze śniegiem jest możliwy również na Pomorzu Zachodnim i Karpatach.

Termometry w nocy pokarzą temperaturę poniżej 0, od -3 st. na północnym wschodzie i -1 na Pomorzu Gdańskim. W większości kraju temperatura będzie wahać się od 0 do 2 st. Najcieplej będzie na Podkarpaciu, gdzie można spodziewać się 4 stopni. Wiatr będzie raczej słaby i umiarkowany, z silniejszymi porywami tylko nad morzem.


Źródło: wiadomosci.radiozet.pl | Fotografie: Pexels, pixnio.com