×

Umieszcza zdjęcie z uśmiechniętym tatą. Niewinna fotografia, za którą kryje się głęboki przekaz

Jakiś czas temu pisałam artykuł o tym, że depresja jest ciężką chorobą, którą często ludzie nie dzielą się nawet z najbliższymi. Udają, że wszystko jest w porządku, a gdy przyjdzie załamanie… odbierają sobie życie, pozostawiając bliskich z masą pytań.

Ellie Wilkie z Edynburga dobrze wiedziała, na czym polega przebiegłość depresji. Niedawno opublikowała zdjęcie na Twitterze ze swoim tatą, aby pochwalić walkę ojca z chorobą psychiczną.

Niewinna fotografia, na której z pozoru nie ma nic niepokojącego. Mężczyzna uśmiecha się do zdjęcia, które robi jego córka. Niestety kryje się za tym smutna historia…

Mija rok od momentu, gdy mój ukochany tata zaczął walczyć z depresją i pokonał myśli samobójcze. Zaczyna pracę, która sprawia mu przyjemność i dzielnie walczy. Słowa nie mogą opisać, jak dumni jesteśmy z niego. Kochamy Cię!

Opublikowany przez Love What Matters Wtorek, 28 listopada 2017

Brian Wilkie wpadł w depresję po śmierci najstarszego syna, który popełnił samobójstwo w 2014 roku.

To właśnie wtedy wszystko się zaczęło. Przestrzeń w głowie mojego taty stała się ciemna, nie widział już sensu życia bez Jordana. W styczniu mój tata próbował popełnić samobójstwo w rodzinnym domu, ale na szczęście dla nas przeżył. Ból z utraty brata i syna jest dla nas wszystkich ogromnym cierpieniem, ale staramy się walczyć i trzymać jako rodzina.

Opublikowany przez Love What Matters Wtorek, 28 listopada 2017

Na początku byłam na niego zła, bo targały mną różne emocje. Złościłam się na niego, że chciał zostawić mnie i moje trzy siostry, ale jednocześnie wiedziałam, że musi bardzo mocno cierpieć. Życie było ciężkie… Ciągle go pytaliśmy, czy znowu to zrobi, czy nie byliśmy dla niego wystarczająco dobrzy. Wtedy chyba coś w nim pękło. Zapisał się na siłownię. Pragnął wrócić do nas i walczył. Ważne jest to, aby mieć wsparcie w najbliższych. Każdy z Was, kto się z tym boryka, musi też umieć prosić o pomoc. Mojemu tacie udało się na razie wyjść z tych ciemności. Już nie mówi o śmierci. Dziś pomaga ludziom walczyć z uzależnieniami. Duma mnie rozpiera, że tak sobie poradził.

Opublikowany przez Love What Matters Wtorek, 28 listopada 2017

Polecane

Może Cię zainteresować