×

Dentysta poradził jej wizytę u lekarza. Tym uratował życie 23-letniej kobiecie

Dentysta poradził jej wizytę u lekarza. 23-letnia wówczas Lauren Neilly akurat rozpoczynała pracę w jednym z największych szkockich banków. To wtedy jej samopoczucie zaczęło się pogarszać, ale tłumaczyła to stresem i przemęczeniem. W końcu młoda kobieta dowiedziała się o najgorszym.

Fatalne samopoczucie

Lauren, mieszkanka Glasgow, od jakiegoś czasu skarżyła się na problemy ze zdrowiem. Czuła się okropnie i ciągle była zmęczona. Tłumaczyła sobie jednak, że wszystko jest spowodowane stresem związanym z nową pracą i jest po prostu przemęczona.

Dentysta poradził jej wizytę u lekarza

Z czasem jednak zaczęły jej dokuczać krwawiące dziąsła. Chcąc znaleźć źródło problemów stomatologicznych, udała się do zaprzyjaźnionego dentysty. Badania jednak nie wykazały żadnych kłopotów, więc stomatolog poradził wizytę u lekarza rodzinnego.

Przypadkowa diagnoza

Swoją radą dentysta uratował życie 23-latce. U lekarza pierwszego kontaktu wyszło na jaw, co jest przyczyną fatalnego samopoczucia i krwawiących dziąseł. Lekarze mieli dla Lauren fatalne wiadomości.

Diagnoza jak wyrok

Ostra białaczka szpikowa – wyniki badań nie pozostawiały złudzeń. Konieczna była natychmiastowa chemioterapia i podjęcie leczenia. Lauren była zrozpaczona. Za kilka miesięcy planowała wziąć ślub.

Walka o życie

Wspierana przez rodzinę i Bena, 23-latka nie miała zamiaru się poddawać. Pierwsza terapia była drogą przez mękę. Nie była w stanie się ruszać, a każdy centymetr ciała był obolały. Również utrata włosów bardzo ją martwiła, przecież miała brać ślub za kilka miesięcy.

Wsparcie dodało jej sił

Mimo obaw, wszystko zaczęło się układać. Ben nie miał zamiaru opuszczać ukochanej w potrzebie. Dzięki dobrej pracy, Lauren miała prawo do zasiłku chorobowego. 23-latka przeszła jeszcze trzy cykle chemioterapii, a później powolnie odzyskiwała siły. Nie byłaby w stanie przez to przejść, gdyby nie miłość i troska najbliższych.

Ślub z Benem wzięła 23 grudnia 2020 roku. To był najszczęśliwszy dzień w ich życiu.

Przypadkowa rada podczas wizyty u dentysty uratowała Lauren życie. Regularne badania mogły wykryć chorobę znacznie wcześniej i ułatwić leczenie

Fotografie: Facebook

Może Cię zainteresować

zamknij