×

Choć mówi się, że pieniądze nie są najważniejsze na świecie, niektórzy dla ich posiadania są w stanie posunąć się do najbardziej okrutnych czynów. Problem w tym, że osoba, która nam je proponuje w zamian za zrealizowanie określonego polecenia, nie zawsze jest wiarygodna. Ta przerażająca historia jest doskonałym nawiązaniem do tych słów. Aż ciężko uwierzyć, że wydarzyła się naprawdę.

9 milionów dolarów w zamian za film i zdjęcia z zabójstwa

Tajemniczy milioner znany jako „Tyler” w maju 2019 roku zaczął namawiać pochodzącą z Anchorage na Alasce 18-letnią Denali Brehmer do zbrodni. Nastolatka miała dostać 9 milionów dolarów w zamian za film i zdjęcia z zabójstwa, a także dodatkową sumę za nagrania z gwałtów na nieletnich. Zadania te zostały jej zlecone przez Internet i za pośrednictwem sms-ów. Dziewczyna, która dla takiej sumy pieniędzy była gotowa zrobić wszystko, spełniła prośbę mężczyzny. Do współpracy namówiła 4 koleżanki, którym obiecała przekazanie części z „sumy ogromnych pieniędzy”. Zgodziły się.

Do morderstwa doszło już na początku czerwca

Brehmer wszystko dokładnie wcześniej zaplanowała. I tak oto zaprosiła na wspólną wycieczkę szlakiem spacerowym swoją najlepszą przyjaciółkę, 19-letnią Cynthia Hoffman. Ta o nic ją nie podejrzewała, dlatego bez chwili zawahania zgodziła się na wspólną, ostatnią w jej życiu wyprawę. Do ataku doszło nad rzeką, gdzie 19-latka została skrępowana taśmą. Zaklejono jej także usta, żeby nikt nie usłyszał jej krzyków. Młoda dziewczyna zginęła od strzału w tym głowy, po czym jej ciało wrzucono do tamtejszej rzeki. Zgodnie z umową, Denali wszystko uwieczniła na nagraniu.

Zwłoki zaginionej wówczas Cynthii odnaleziono dwa dni później.

Cynthia Hoffman

Życzenie milionera dotyczące nagrania gwałtu na nieletnim również zostało zrealizowane

W końcu chodziło o dodatkową sumę pieniędzy, którym nastolatka nie potrafiła się oprzeć. Denali Brehmer na swoje ofiary wybrała dzieci w wieku ośmiu, dziewięciu i piętnastu lat. Wszystkie gwałty zarejestrowała na nagraniach, które następnie przesłała „milionerowi”.

Nie dostała ani grosza

Niedługo potem okazało się, że dziewczyna padła ofiarą „głupiego żartu”. Osobą, która obiecała jej złote góry, okazał się być 21-letni troll internetowy, Darin Schilmiller, pochodzący z innego stanu. Jakby tego było mało, zbrodnia i gwałty nie popłaciły również pod innym względem, bowiem na trop dziewczyny wpadła policja.

Oskarżenie i wieloletnia kara

Wszystkie osoby (w tym także „milioner”), które były zamieszane w morderstwo 19-latki, jak i gwałt na nieletnich, zostały oskarżone o morderstwo, a także tworzenie i rozpowszechnianie materiałów pornograficznych. Część nagrań zabezpieczyli śledczy. Warto również zaznaczyć, że w USA poszczególne wyroki kumulują się. W związku z tym Denali Brehmer może spędzić całą resztę życia w więzieniu.

Apel

Internet może przynosić wiele dobrego, może też być jednak bardzo mrocznym miejscem, rodzice powinni więc monitorować, co ich dzieci robią online – apelują władze Alaski

Choć ten apel nie został skierowany do Polaków, warto mieć na uwadze, że tego typu sytuacje i „zlecenia” mogą mieć miejsce również w naszym kraju.

Nie bądźmy obojętni wobec materiałów, które oglądają w sieci nasze dzieci. Pamiętajcie, że to dla ich dobra.

Może Cię zainteresować