×

Decyzja w sprawie powrotu do szkoły. Rzecznik MZ podał konkretny termin

Decyzja w sprawie powrotu do szkoły jest już znana? Na ten moment czekali wszyscy uczniowie oraz rodzice zmęczeni opieką nad dziećmi. Rzecznik Ministerstwa Zdrowia ujawnił konkretną datę i warunek, jaki musi być spełniony.

Nauczanie zdalne zawodzi

Nie ulega najmniejszej wątpliwości, że trwające od wielu miesięcy nauczanie zdalne bardzo źle odbija się na poziomie wiedzy dzieci i młodzieży. Zarówno nauczyciele, jak i sami uczniowie skarżą się, że nauka w domu nie jest tak efektywna, jak w formie tradycyjnej.

Wielu rodziców otwarcie przyznaje, że nie może już wytrzymać ciągłej obecności pociech w czterech ścianach. Z tego powodu temat powrotu dzieci do szkół tak bardzo rozpala opinię publiczną. Podczas dzisiejszego briefingu rzecznik resortu zdrowia Wojciech Andrusiewicz podzielił się najświeższymi informacjami odnośnie przywrócenia nauczania stacjonarnego. Stwierdził, że obowiązujące w tej chwili zasady sanitarno-epidemiczne przynoszą oczekiwane rezultaty.

Liczymy, że poziom zakażeń będzie systematycznie spadał. Dzięki temu będziemy mogli odmrozić część służby zdrowia na potrzeby innych świadczeń – pacjentów, którzy na dziś nie zgłaszają się do lekarzy bojąc się COVID-19, a powinni być diagnozowani i na bieżąco leczeni.

Zdaniem rzecznika ministerstwa zdrowia duże ilości zgonów to skutek zakażeń, które miały miejsce jeszcze na początku listopada.

Decyzja w sprawie powrotu do szkoły

Rzecznik Ministerstwa Zdrowia zapowiedział, że jeśli Polacy będą postępowali w ferie w odpowiedzialny sposób, to jest szansa na powrót dzieci do szkół.

Jeżeli będziemy się zachowywać odpowiedzialnie, tak jak do tej pory – tak jak to obserwujemy na polskich ulicach – to 18 stycznia może być tym dniem, w którym dzieci klas I-III pójdą do szkoły.

Wojciech Andrusiewicz odpowiedział także na nurtujące nauczycieli pytania związane z powszechnym testowaniem na obecność koronawirusa. Powiedział, że badanie planowane jest w trzech województwach: małopolskim, śląskim i podkarpackim.

Tam przed końcem ferii chcemy przetestować testami antygenowymi – ale być może też dla porównania testami genowymi – nauczycieli, którzy rozpoczną edukację 18 stycznia. Jeżeli ona nastąpi.

W dalszym ciągu rodzice i uczniowie są skazani na niepewność. Nie wiadomo bowiem, jak będzie przebiegać dalsza edukacja dzieci i młodzieży.

Fotografie: Twitter (miniatura wpisu), Twitter

Polecane

Może Cię zainteresować