×

Znany piłkarz oskarżony o molestowanie seksualne. Klub wszczął śledztwo

David Villa oskarżony o molestowanie seksualne. Znany piłkarz zaprzecza wszelkim zarzutom: „To kompletna bzdura”. Klub jednak wszczął śledztwo.

David Villa oskarżony o molestowanie

W piątek (17 lipca) kobieta podpisująca się na Twitterze jako Skyler B oskarżyła byłą gwiazdę hiszpańskiej piłki o molestowanie seksualne. Twierdzi, że jest byłą pracownicą New York City FC, gdzie miało dochodzić do nadużyć względem jej osoby.

Myślałam, że wraz z otrzymaniem szansy podjęcia praktyk dostałam życiową szansę. Ale dostałam życie, w którym David Villa każdego dnia mnie dotykał, a moi szefowie uważali to za żart.

– przekonuje na Twitterze kobieta.

Skyler B odrzuca wszelkie prośby o wywiad ze strony amerykańskich redakcji. Dalej jednak podtrzymuje swoje oskarżenia wobec hiszpańskiego piłkarza:

Gwarantuję, że gdyby ktoś zapytał Davida o moje imię i nazwisko, nie miałby pojęcia, kim jestem. Nigdy nie mówił do mnie po imieniu. Każdego dnia mnie dotykał lub prześladował słownie, ale nigdy nie zainteresował się na tyle, by poznać moje imię.

Klub wszczął śledztwo

Początkowo jej słowa zostały zlekceważone przez władze amerykańskiego klubu. Jednak gdy kobieta nagłośniła sprawę, New York City FC rozpoczęło śledztwo.

New York City FC dowiedział się o zarzutach postawionych przez byłą stażystkę. Traktujemy tę sprawę niezwykle poważnie i nie tolerujemy żadnego szykanowania w naszej organizacji. Natychmiast wszczęliśmy dochodzenie wyjaśniające.

– przekazał klub w oficjalnym oświadczeniu.

Piłkarz zaprzecza wszelkim zarzutom

Najlepszy strzelec w historii reprezentacji Hiszpanii (59 goli) szybko zabrał głos w tej sprawie. David Villa wystosował obszerny komunikat, w którym jednoznacznie odciął się od tego typu oskarżeń.

To kompletna bzdura. Zaprzeczam, by do czegoś takiego doszło. Nikt, ani klub, ani Skylar, nigdy nie kontaktował się ze mną w tej sprawie. O oskarżeniach dowiedziałem się z mediów społecznościowych. Grałem dla New York City FC przez cztery lata i odczuwałem maksymalny szacunek dla osób związanych z klubem, dlatego też trudno mi zrozumieć, dlaczego ten temat nie został poruszony wcześniej, jeżeli ktoś czuł się niekomfortowo.

– czytamy w liście przesłanym przez piłkarza do redakcji Yahoo! Sports.

Sportowiec poprosił także media i opinię publiczną o „uszanowanie swojego prawa do domniemania niewinności w tej sprawie”.

David Villa był napastnikiem znanym jako „El Guaje”. Swoją karierę piłkarską zakończył w listopadzie 2019 roku. Największe sukcesy osiągał z Barceloną, z którą wygrał wszystkie możliwe trofea. To właśnie tam tworzył wraz z Leo Messim i Pedro Rodriguezem jedną z najlepszych linii ataku na początku ostatniej dekady. Wraz z reprezentacją zdobył mistrzostwo Europy (2008) i świata (2010).

Hiszpański piłkarz ma żonę i trójkę dzieci.

Źródła: sport.onet.pl, sportowefakty.wp.pl, sport.se.pl
Fotografie: Instagram

Polecane

Może Cię zainteresować